دسته‌بندی نشده

از بورس به فرابورس بروید

از بورس به فرابورس بروید

علیرغم زیان‌دهی بورس کشور در سال جاری، آیفکس (شاخص فرابورس) که اولین روز معاملاتی امسال را از ارتفاع ۶۶۸ واحد آغاز کرده، در هفت ماه گذشته ۳۴ واحد افزایش را به ثبت رسانده است.

از ابتدای امسال تا پایان مهرماه، تعداد ۴۸ میلیارد و ۱۱۱ میلیون ورقه به ارزش ۲۱۶ هزار و ۳۸۲ میلیارد ریال در ۲ میلیون و ۷۴۰ هزار نوبت در بازارهای فرابورس ایران دست بدست شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۵۹ و ۹ درصد رشد و ۶ درصد افت را نشان می دهد.
بر اساس این گزارش؛ شاخص بازار فرابورس ایران هم که اولین روز معاملاتی امسال را از ارتفاع ۶۶۸ واحد آغاز کرده بودند در آخرین روز معاملاتی مهرماه روی ارتفاع ۷۰۲ واحد قرار گرفت که حکایت از رشد ۳۴ واحدی دارند.
از سوی دیگر حجم و ارزش معاملات انجام شده در فرابورس ایران در این مدت به تفکیک بازار نشان از دادوستد ۳۷۰۱ میلیون سهم به ارزش ۹۰۵۰ میلیارد ریال در بازار اول، ۱۷۸۹۷ میلیون سهم به ارزش ۴۱۸۴۴ میلیارد ریال در بازار دوم، ۱۰۶۲۴ میلیون سهم به ارزش ۲۲۷۲۲ میلیارد ریال در بازار سوم، ۱۵۴۶۵ میلیون سهم به ارزش ۳۵۲۴۰ میلیارد ریال در بازار پایه و ۴۲۴ میلیون ورقه به ارزش ۱۰۷۵۲۵ میلیارد ریال در بازار ابرازهای نوین مالی دارد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، همچنین دفعات معاملات در ۷ ماه گذشته به تفکیک بازار حکایت از ۴۲۰ هزار دفعه معامله برای بازار اول، ۱۴۴۳ هزار دفعه معامله برای بازار دوم، ۳۲ هزار دفعه معامله برای بازار سوم، ۱۴۱ هزار دفعه معامله برای بازار پایه و ۷۰۴ هزار دفعه معامله برای بازار ابزارهای نوین مالی دارد.

اقتصاد آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا