دسته‌بندی نشده

اکنون زمان خرید است

اکنون زمان خرید است/ویژگی های بسته خروج از رکود از زبان طیب نیا-۲

اقتصاد > اقتصاد کلان – وزیر اقتصاد می گوید:به عنوان کارشناس می گویم،اگر وسیله ای نیاز داشتید،اکتون بهترین زمان خرید است.

علی طیب نیا در تشریح ویژگی های بسته خروج از رکود تورمی گفت:در این بسته از یک سو مشکل تنگناهای اعتباری که از گذشته با آن مواجه بودیم و خودش را در نرخ بالای سود تسهیلات و کمبود منابع بانک‌ها نشان می‌دهد مورد توجه قرار گرفته و بخشی از راه‌حل‌ها متوجه این موضوع است.

به گزارش خبرآنلاین؛ وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست خبری بسته رکود تورمی با بیان اینکه بخشی از بدهی‌های دولت،بدهی به به بانک‌ها، بخش خصوصی و پیمانکاران است، اظهار داشت:زمانی که دولت نتواند بدهی‌اش را به بخش خصوصی بدهد، مشکل به سایر بخش‌ها نیز منتقل خواهد شد.

وی افزود:  این موضوعات جزو مواردی است که در بسته اقتصادی دولت مورد توجه قرار گرفته، علاوه بر اینها مشکل رکود در مسکن و مشکلات بازار سرمایه نیز باعث شد تا سعی کنیم مجموعه سیاست‌ها برای مقابله با این شرایط را در جهت دستیابی به رشد پایدار تدوین کنیم.

طیب نیا عنوان کرد:صرف بدهکار بودن دولت پدیده بدی نیست،زیرا همه دولت‌ها بدهی‌هایی را به مردم خود دارند اما آن چیزی که خوب نیست بد حساب بودن دولت است.

او تاکید کرد: نسبت بدهی‌های دولت به تولید ناخالص داخلی هنوز به ۲۵ درصد هم نرسیده در حالی که این درصد در کشورهای پیشرفته بالای ۱۰۰ درصد و در کشوری مثل ژاپن حدود ۲۵۰ درصد است.

طیب نیا با تاکید بر اینکه روند تورم نزولی خواهد بود، خاطرنشان کرد: این به معنای کاهش سطح عمومی قیمت‌ها نیست و من به عنوان یک کارشناس اقتصادی می گویم که اگر به وسیله‌ای نیاز دارید، اکنون بهترین زمان برای خرید است.

خبر آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا