دسته‌بندی نشده

تزریق تدریجی امید در تالار شیشه‌ای

فارس گزارش می‌دهد
رشد دسته جمعی شاخص‌های بورس/ تزریق تدریجی امید در تالار شیشه‌ای

بازار سهام امروز در نخستین روز کاری خود در هفته آخر مهرماه امسال همسو با اقبال خریداران سهام با رشد دسته‌جمعی نماگرهای این بازار روبرو بود.

خبرگزاری فارس: رشد دسته جمعی شاخص‌های بورس/ تزریق تدریجی امید در تالار شیشه‌ای

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز شنبه ۲۵ مهرماه ۹۴ با افزایش ۸۲۵ واحدی به رقم ۶۲ هزار و ۷۹۹ واحد رسید.

شاخص قیمت وزنی نیز در پایان معاملات امروز این بازار با رشد ۳۲۳ واحدی به عدد ۲۴ هزار و ۵۹۹ واحد دست یافت.

شاخص سهام آزاد شناور اما با افزایش ۱۱۶۰ واحدی عدد ۷۰ هزار  ۴۶ واحد را تجربه کرد.

شاخص بازار اول اما در حالی با ۷۱۹ واحد افزایش به عدد ۴۳ هزار و ۸۰۸ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۱۰۱۰ واحدی به رقم ۱۳۸ هزار و ۱۵۶ واحد رسید.

همچنین شاخص کل فرابورس در پایان معاملات امروز این بازار با رشد ۲۰ واحدی رقم ۷۲۱ واحد را تجربه کرد.

براساس این گزارش، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۱۴۷ میلیارد و ۸۹۱ میلیون تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۹۰۷ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۳ هزار و ۸۹۳ نوبت داد و ستد بود.

همچنین در بازار امروز، نماد معاملاتی بانک ملت با ۶۷ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان با ۶۳ واحد و سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین با ۶۰ واحد افزایش بالاترین تاثیر مثبت را در افزایش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

در عین حال نماد معاملاتی بانک خاورمیانه با ۸ واحد و شرکت‌های معدنی و صنعتی گل‌گهر و صنایع شیمیایی ایران هریک به میزان یک واحد کاهش بالاترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به جای گذاشتند.

براساس این گزارش، طی معاملات امروز، نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری اعتبار ایران، حق تقدم خرید سهام تراکتورسازی ایران، قند تربت جام از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در عین حال نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه نوین و اوراق اجاره سایتل، نفت و گاز پرشیا بازگشایی شدند.

به گزارش فارس، امروز بورس تهران در اغلب نمادهای معاملاتی با غلبه خریداران بر فروشندگان سهام روبرو بود. این در حالی بود که در برخی گروه‌ها با وجود عرضه‌های کم حجم حقوقی، صف‌های خرید پایداری نیز شکل گرفت.

امروز همچنین معاملات کدبه‌کد در نماد معاملاتی بانک صادرات ایران به میزان ۱۱۷ میلیون سهم و به ارزش ۱۰ میلیارد و ۷۹۹ میلیون تومان از سوی حقوقی کدبه‌کد شد.

در نماد معاملاتی سایپا دیزل نیز بیش از ۳۲ میلیون سهم به ارزش ۳ میلیارد تومان از سوی حقوقی کدبه‌کد شد.

در نماد معاملاتی سرمایه‌گذاری اقتصاد نوین نیز ۳٫۵ میلیون سهم به ارزش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و در پتروشیمی پردیس ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار سهم به ارزش ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان از سوی حقوقی کد به کد شد.

در هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس نیز ۲ میلیون سهم به ارزش دو میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کدبه‌کد شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا