دسته‌بندی نشده

جزئیات عرضه اولیه روز چهارشنبه / «کلر» بخریم یا نخریم؟

جزئیات عرضه اولیه روز چهارشنبه / «کلر» بخریم یا نخریم؟

شرکت کلرپارس روز چهارشنبه ۴۹ میلیون ۱۲۵هزار سهم (معادل ۱۵درصد کل سهام) خود را در بازه قیمتی ۲۸۰۰۰ تا ۲۹۵۰۰ ریال عرضه اولیه خواهد کرد که سهمیه هر کد بورسی حداکثر ۸۰ سهم بوده که با فرض سقف قیمتی در نهایت حداکثر ۲۳۶هزار تومان برای این عرضه نقدینگی لازم خواهد بود.

با توجه به مشارکت یک میلیون و ۲۰۰هزار نفری در آخرین عرضه اولیه (فروی) اگر همین تعداد نیز در این عرضه حضور داشته باشند به هر کد حدود ۴۰ سهم معادل ۱۱۸هزارتومان خواهد رسید.

شرکت کلرپارس در سال ۱۳۶۶ توسط وزارت نیرو برای تامین کلر شرکت های آب و فاضلاب ، در شهرستان تبریز تاسیس شد. اجرای طرح های توسعه کلرپارس از ابتدای بهره برداری آغاز و با توسعه مساحت کارخانه به ۲۱ هکتار، اینک ظرفیت تولید کلر از ۲۰ تن به بیش از ۵۰ تن در روز افزایش یافته و روند رو به رشد آن به همراه تنوع تولید در صنایع پایین دستی همواره جزو برنامه اصلی و استراتژیک شرکت است.

موقعیت جغرافیایی ایده ال کلرپارس به لحاظ قرار گرفتن در مجاورت آزاد راه و مسیر ریلی سراسری و با بهره گیری از ناوگان تخصصی مواد شیمیایی ، حمل سالانه بیش از ۶۵۰۰۰ تن محصولات تولیدی این شرکت را علاوه بر گستره کشور ، به سایر کشورهای هدف صادراتی را نیز تسهیل و تسریع می‌کند.

محصولات کلرپارس در صنایعی نظیر آب و فاضلاب ، شوینده و بهداشتی ، نیروگاه ها ، دارویی و غذایی، پتروشیمی ، پالایشگاه نفت و گاز ، رنگ سازی ، کاغذ سازی و نساجی مصرف می‌شود. استفاده از آخرین تکنولوژی دوستار محیط زیست (تکنولوژی ممبرانی) در تولید کلر و سود سوز آور ،باعث شده تولیدات شرکت عاری از هرگونه ناخالصی جیوه و دوستدار محیط زیست باشد که این مزیت بسیار ارزشمندی برای محصولات این شرکت محسوب می‌شود.

شرکت کلرپارس افتخار دارد علاوه بر تامین بخش عمده‌ای از نیازهای کشور، محصولات تولیدی خود را به بیش از ۲۶ کشور جهان صادر کند. سهامدار عمده این شرکت، شرکت سرمایه‌گذاری دارویی نامین است که ۹۵درصد سهام آنرا در اختیار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا