دسته‌بندی نشده

خبر خوش اقتصادی نوبخت برای مردم/ جزئیات نرخ دلار و نفت در بودجه سال ۹۵

خبر خوش اقتصادی نوبخت برای مردم/ جزئیات نرخ دلار و نفت در بودجه سال ۹۵

خبرگزاری میزان – رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در خصوص نرخ دلار و قیمت نفت در بودجه سال ۹۵ و همچنین سیاست های دولت در سال جاری و آینده سخن گفت.
به گزارش خبرنگار اقتصادی میزان، محمدباقر نوبخت طی گفت وگویی در برنامه تیتر امشب با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور در نیمه نخست سال جاری و در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه خبر خوش اقتصادی دولت به مردم چیست، اظهار کرد: همانطور که اطلاعات مرکز آمار ایران نشان می دهد رشد اقتصاد حدود یک درصد افزایش یافته است. اگر چه این رشد مثبت است اما نسبت به نیمه نخست سال گذشته نرخ مطلوبی برای دولت نیست.

وی افزود: رشد ۶ماه نخست سال جاری نسبت به رشد منفی ۶٫۸درصد در دو سال گذشته داشتیم حاکی از این تغییر از رشد منفی به رشد مثبت آن است. برای مشاهده آثار این رشد مثبت بر زندگی مردم و اینکه مردم بتوانند آن را درک کنند قطعاً باید تلاش بیشتری صورت بگیرد.

سخنگوی دولت بیان کرد: در این راستا، دولت برای نیمه دوم سال جاری، بسته سیاستی و اقتصادی را پیشنهاد کرده که هم بانک مرکزی با ابزار پولی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی با ابزار مالی مؤظف شدند در جهت تحریک تقاضا و افزایش رشد اقدام کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در بودجه ۹۵ در مورد نرخ دلار و نفت تصمیم گیری صورت گرفته است یا خیر، تصریح کرد: ما بخش نامه بودجه را آماده کرده ایم، ولی هنوز لایحه قطعی نشده است.

میزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا