دسته‌بندی نشده

خودروسازی‌های ایران بهتر است تعطیل شوند !!!

خودروسازی‌های ایران بهتر است تعطیل شوند/ وام ۲۵ میلیونی برای خودروی بی‌کیفیت!

خبرگزاری میزان – سخنگوی کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره اینکه وام ۲۵ میلیونی برای خودروی بی کیفیت بی فایده است، گفت: خودروسازی های ایران اگر توان رقابت ندارند بهتر است تعطیل شوند.

غلامرضا کاتب در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی میزان درباره دومین بسته پیشنهادی دولت برای خروج اقتصاد از رکود بیان کرد: سیاست های دولت در این بسته می تواند بخشی از اهداف دولت برای رونق بخشی به اقتصا را محقق کند.

وی افزود: اجرای برنامه های بسته مذکور می تواند سرمایه گذاری بیشتری ایجاد کند، فعالیت های عمرانی را سرعت ببخشد و به تبع آن، فرآیند تولید شکل گرفته و تقویت می شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: اگر دولت تلاش می کرد قانون رفع موانع تولید را هم سریعتر ابلاغ کند، بسترهای لازم را برای تحقق سیاست های بسته قبلی را فراهم کند، به طور قطع اجرای این بسته در رونق تولید و تسریع آن مؤثرتر خواهد بود.

پرداخت تسهیلات خرید خودرو درست نیست
سخنگوی کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی درباره طرح پرداخت وام ۲۵میلیون تومانی برای خرید خودرو در بسته مذکور گفت: بنده با طرح پرداخت تسهیلات خودرو برای تقویت صنعت خودرو موافق نیستم چرا که در حال حاضر کیفیت خودرو پایین است.

وی افزود: خودروسازان باید به فکر ارتقای کیفیت محصولات باشند تا اینکه در بازار جهانی رقابت کنند نه آنکه به طور مداوم با دریافت یارانه یا تسهیلات خرید خودرو با وضعیت کنونی حمایت شوند. این نوع تسهیلات به مثابه یک مسکن موقتی می ماند و به نفع اقتصاد کشور نیست.

خودروسازی ها تعطیل شوند
کاتب در ادامه اشاره کرد: بالاخره خودروسازان کسور باید وارد عرصه رقابت شوند. اگر توان رقابت ندارد، بهتر است تعطیل شود. از این بابت کشور مشکلی نخواهد داشت.

وی افزود: اگر خودروسازی های کشور تعطیل شوند، هیچ اتفاقی در کشور رخ نمی دهد. قرار نیست که اقتصاد کشور در صنایعی که توان رقابت در بازارهای بین المللی ندارد وارد شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید دروازه های اقتصاد کشور به روی خودروسازان معتبر جهانی باز شود تا مردم بتوانند خودروی لوکس سوار شوند و به دنبال آن خودروسازی ها هم تعطیل شود.

تعرفه باید کاهش یابد
این عضو کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی درباره تغییر تعرفه خودرو گفت: تعرفه خودرو هم باید کاهش یابد. در واقع، سیاست های دولت باید به سمتی پیش برود که تعرفه خودرو کاهش دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا