دسته‌بندی نشده

سمگا به سود میلیاردی رسید!

سمگا به سود میلیاردی رسید!

شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران (سمگا) در اطلاعیه ای راجع به فروش یک ساختمان و تاثیر آن در سود شرکت شفاف سازی کرد.

طبق اطلاعات ارائه شده از سوی سمگا در خصوص معاملات شش دانگ ساختمان واقع در بخش ۱۱ تهران به مساحت ۲۵۵۵ متر مربع از سال ۹۰ تا کنون، این زمین در سال ۱۳۹۰ از علی اکبر خدا بخشی به مبلغ ۱۷۹ میلیارد ریال خریداری شده که ارزش کارشناسی آن ۱۸۲ میلیارد ریال بوده است.

این شرکت اعلام کرد که  سال ۱۳۹۱ این ملک به مبلغ ۲۷۸ میلیارد ریال به به شرکت مجتمع فولاد صنعت بناب واگذار شده است که بانک گردشگری مالک ۴۰% از سهام شرکت مجتمع فولاد صنعت بناب بوده و در سال ۱۳۹۲ شرکت مجتمع فولاد صنعت بناب ساختمان مذکور را به مبلغ ۳۴۰ میلیارد ریال به شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران به‌فروش رسانده است.

ضمن این که  در سال ۱۳۹۴، شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران ساختمان مذکور را به بهای کارشناسی و قیمت ۸۰۰ میلیارد ریال به شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان (شرکت وابسته سمگا) واگذار کرده است.

همچنین در خصوص نحوه شناسایی سود سال جاری سمگا اعلام کرد که سود خالص سال مالی ۹۴ بالغ بر ۱۱۳۷ میلیارد ریال پیش‌بینی شده که مبلغ ۴۷۸ میلیارد ریال آن سود حاصل از فروش ساختمان است .

بنابراین گزارش این شرکت با ۸۰۰ میلیارد ریال سرمایه از تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۹۰ در تابلو اصلی فرابورس درج شده و آخرین قیمت سهام شرکت مبلغ ۷٫۳۷۹ ریال به ثبت رسیده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از نقدینه، همچنین شرکت درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۹۴ را مبلغ ۱٫۴۲۱ ریال پیش بینی کرده و در مدت ۱۰ ماه منتهی به ۴ آبان ۹۴ با کسب ۴۷۴ ریال از این درآمد حدود ۳۴ درصد بودجه را پوشش داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا