دسته‌بندی نشده

ششمین عرضه اولیه سال با ۲۰ میلیون سهم “غفارس” + محدوده قیمتی مناسب

امروز در فرابورس انجام می شود :

ششمین عرضه اولیه سال با ۲۰ میلیون سهم

امروز ششمین عرضه اولیه سال جاری با ۲۰ میلیون سهم شرکت پگاه فارس انجام می شود و برخی کارشناسان محدوده قیمتی مناسب هر سهم این شرکت را اعلام کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امروز یکشنبه ششمین عرضه اولیه سال جاری بعد از دو شرکت بورسی سیمان خوزستان و پتروشیمی مبین ‌‌و ۳ فرابورسی فولاد هرمزگان، مواد ویژه لیا و سرمایه گذاری مسکن پردیس با شرکت ۲۰ میلیارد تومانی شیر پاستوریزه پگاه فارس در بازار دوم معاملات فرابورس انجام می شود.

پیش از این سهام شرکت های پگاه آذربایجان غربی، خراسان و اصفهان در بورس عرضه شده و پگاه فارس اولین شرکت از این مجموعه است که در فرابورس عرضه می شود .

براساس این گزارش، در این عرضه ۱۰ میلیون سهم برای کشف قیمت از طریق کارگزاران و ۱۰ میلیون سهم دیگر برای معامله گران آنلاین در نظر گرفته شده است. سهمیه هر کارگزار با تمام شعب نیز ۱۰۱ هزار سهم تعیین شده و سهمیه هر معامله گر آنلاین نیز تا قبل از ظهر تعیین و اعلام می شود و هیچ یک از صندوق های سرمایه گذاری هم سهمیه ندارند.

“غفارس” اسفند سال گذشته آماده عرضه اولیه سهام بود و حتی جلسه معارفه ایی برگزار شده بود اما این عرضه به دلایل مختلف لغو شد . ولی امروز مالک ۹۹ درصدی آن یعنی شرکت صنایع شیرایران در تدارک واگذاری ۱۰ درصد معادل ۲۰ میلیون سهم برآمده است .

این شرکت سود هر سهم سال مالی جاری را ۴۲۶ ریال پیش بینی کرده و در سه ماه اول سال ۲۳ درصد را پوشش داده است .

شیر پاستوریزه پگاه فارس بزرگترین تولیدکننده شیر و محصولات لبنی جنوب کشور و مستقر در شیراز است که با ظرفیت ۴۵۰ تن ، بیش از ۱۰۰ نوع محصول لبنی تولید می کند. دامنه حاشیه سود ناخالص تا ۱۴ درصدی سال ۹۲ ، در سال گذشته تا ۳۶ درصد رسیده و طی سه ماه اول سال قادر به پوشش ۲۹ و ۲۸ درصدی تولید و فروش شده است .

برخی کارشناسان ریسک اصلی شرکت را عدم وصول مطالبات در زمان مناسب دانسته که مشکلاتی را به وجود آورده ولی پیش بینی شده این مشکل برای سال آینده برطرف شود .

به اعتقاد این گروه با توجه به میانگین ۵٫۶ مرتبه ایی P/E گروه غذایی و سود ۴۲۶ ریالی” غفارس، محدوده قیمت ۲۰۰ تا ۲۳۰ تومانی هر سهم این شرکت مناسب ارزیابی می شود اما باید منتظر تصمیم سهامدار عمده در قیمت گذاری هر سهم آن بود.

منبع : بورس پرس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا