دسته‌بندی نشده

ضرر ۲۰۲ هزار میلیارد تومانی بورسی‌ها در دولت یازدهم

ضرر ۲۰۲ هزار میلیارد تومانی بورسی‌ها در دولت یازدهم

رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران گفت: از دی سال ۹۲ به بعد روند نزولی در بازار سرمایه ایران شکل گرفت و ارزش این بازار به اندازه ۳۸ درصد کوچک شده و ۲۰۲ هزار میلیارد تومان معادل حدود ۶۰ میلیارد دلار ، ارزش بورس از بین رفته است.

عضو اتاق بازرگانی و صنایع معادن و کشاورزی تهران با استقبال از بسته سیاستی جدید دولت برای خروج سریع تر از رکود اقتصادی گفت : برای اینکه به رونق اقتصادی برسیم دولت باید بسته های مکمل و سیاست های اثر بخش را در حوزه های دیگر اقتصاد مانند بازار کالا ، صادرات ، پول و سرمایه اجرا کند.

علی سنگینیان به رادیو اقتصاد گفت: باید هزینه راه اندازی کسب و کار در کشور کاهش یابد و نهادهایی مانند گمرکات کشور با ایجاد پنجره واحد تجاری تلاش کنند هزینه زمان و هم هزینه اقتصادی برای صادرات و واردات کاهش یابد .
وی افزود : مشکلات بازار سرمایه درون زا نیست بلکه ناشی از شرایط محیطی اقتصاد کلان و رکود اقتصادی در دیگر بازارهاست که باعث می شود شرکت های بورسی نتوانند به سودآوری برسند .
وی افزود : اگر خواهان تقویت بورس هستیم باید محیط تولید و کارآفرینی و همچنین تجارت را قوی تر کنیم که در آن صورت تولید افزایش می یابد و به رشد اقتصادی می رسیم .
سنگینیان گفت : بانک مرکزی باید نرخ بین بانکی را که به ۲۸ درصد می رسد کاهش دهد و وقتی بانکها نرخ سود مصوب را رعایت نمی کنند نمی توان به اثر بخشی سیاست های پولی امیدوار بود .
وی گفت : پرداخت پول به پیمانکاران نیز رویکرد خوبی است و می تواند بخش تولید واجرای طرح های عمرانی را تحریک کند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: از دی سال ۹۲ به بعد روند نزولی در بازار سرمایه ایران شکل گرفت و ارزش این بازار به اندازه ۳۸ درصد کوچک شده و ۲۰۲ هزار میلیارد تومان معادل حدود ۶۰ میلیارد دلار ، ارزش بازار سرمایه از بین رفته است اما این کاهش نتیجه تحولات درونی بورس نیست بلکه تحت تاثیر محیط بیرونی و محیط اقتصاد کلان قرار دارد.

اقتصاد آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا