دسته‌بندی نشده

عرضه‌های اولیه سهام در بورس از سر گرفته می‌شود ؟

عرضه‌های اولیه سهام در بورس از سر گرفته می‌شود/ انتشار ابزارهای معاملاتی جذاب برای همه سلایق

معاون بازار شرکت بورس گفت: در بورس تهران تلاش می‌شود با انتشار و توسعه ابزارهای معاملاتی متنوع در کنار عرضه اولیه سهام شرکت های جدید به همه سلایق بازار پاسخ داده شود.

خبرگزاری فارس: عرضه‌های اولیه سهام در بورس از سر گرفته می‌شود/ انتشار ابزارهای معاملاتی جذاب برای همه سلایق

علی صحرایی در گفت و گو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس با اشاره به آخرین وضعیت انتشار اوراق بهادار جدید در بورس تهران گفت: ابزار اوراق تبعی با ورود نماد معاملاتی همراه اول و مخابرات در سال جاری شروع شده و برای عده ای از سرمایه گذاران خرد به دلیل خاصیت هیبریدی آن جذاب است. بطوری که علاوه بر برخورداری ازمزایای سرمایه گذاری با درآمد ثابت بدون ریسک ، از مزیت افزایش قیمت سهام در آینده نیز بهره می برد، بنابراین چون در حجم کم عرضه می شود و بر روی هر کد معاملاتی محدودیت عرضه وجود دارد ، برای سهامداران خرد جذاب است.

معاون بازار بورس با بیان اینکه شرکت بورس متناسب با شرایط بازار سهام  بر عرضه های اولیه سهام تمرکز کرده عنوان کرد: به دلیل اینکه عرضه های اولیه سهام شرکت های جدید در اندازه بزرگ هستند تلاش می شود که همسو با شرایط و توانایی نقدینگی بازار عرضه شوند هم اکنون نیز عرضه ۱۰ درصد از سهام شرکت پتروشیمی فجر از زیر مجموعه های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در حال آماده سازی است تا متناسب با شرایط بازار عرضه شوند.

وی ادامه داد: در حوزه اوراق مشارکت و صندوق های قابل معامله و ابزارهای نوین مثل اوراق آتی سهام و همچنین در حوزه آپشن نیز فعالیت های گسترده ای صورت گرفته که چنانچه سامانه معاملاتی آنها فراهم شود در اسرع وقت عملیاتی خواهند شد.

صحرایی عنوان کرد: فرآیند بازار سهام در حال ادامه فعالیت خود است اما زمان بندی برای عرضه های اولیه با شرایط بازار پیش می رود گرچه در دوره ای عرضه های اولیه سهام متوقف شد اما با توجه به شرایط بازار و استقبال خریداران بزودی از سر گرفته می شود.

وی در برابر این پرسش که آیا قبول می کنید که شرایط فعلی بازار سهام برای عرضه های اولیه مناسب نیست ؛ پاسخ داد: این موضوع را قبول ندارم، زیرا عرضه های اولیه و کشف قیمت ها متناسب با شرایط بازار رخ می دهد و عرضه کنندگان شرایط موجود را در عرضه سهام خود لحاظ خواهند کرد.

خبرگزاری فارس

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا