شماره تماس کارگزاری توانا شعبه شیراز
07191015008

بورس از شوک خارج شد

بورس از شوک خارج شد

بورس تهران بعد از رشد محدود خود در معاملات روز گذشته، امروز رشد قوی‌تری را تجربه کرد و به کانال ۶۳ هزار واحد نزدیک تر شد.

 بورس تهران در معاملات امروز خود از شوک ناشی از گزارش‌های ۶ ماهه شرکت‌ها اندکی خارج شد و توانست وضعیت بهتری را نسبت به روزهای گذشته تجربه کند به طوری که در معاملات امروز شاخص بورس تهران روند رو به رشدی داشت و به کانال ۶۳ هزار واحدی نزدیک شد.

به این ترتیب بورس تهران که بعد از انتشار گزارش ۶ ماهه و تعدیل‌های منفی با روند نزولی مواجه شده بود، از دیروز و به خصوص امروز از شوک ناشی از گزارش های ۶ ماهه خارج شد و اندکی خود را تعدیل داد؛ بر این اساس در معاملات امروز دماسنج بازار سرمایه ۱۱۹ واحد رشد کرد و در کانال ۶۲ هزار و ۹۲۳ واحد متوقف شد.

در معاملات امروز اکثر شرکتها روند مثبتی به خود گرفتند و شرکتهای غدیر، بانک ملت، پالایشگاه بندرعباس، بانک صادرات، بیمه البرز، بانک سینا و بانک تجارت بیشترین تاثیر را در رشد شاخص گذاشتند و در مقابل سیمان قائن، گروه مپنا، فولاد خوزستان، چادرملو، تاپیکو و نفت و گاز پارسیان از شرکتهایی بودند که نگذاشتند تا شاخص بورس رشد بیشتری را تجربه کند.

امروز همچنین با بهبود نسبی طرف تقاضا شرکتهای پلی اکریل، قند قزوین و تامین ماسه ریخته گری از تقاضای خرید برخوردار شدند و در مقابل تولیدی گرانیت بهسرام، قند شرین خراسان و سیمان اصفهان بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، روند مثبت بورس تهران در حالی امروز به ثبت رسید که بی رمقی و رکود حاکم در بازار سرمایه موجب شد تا همچنان انگیزه کافی برای داد و ستد سهم وجود نداشته باشد که حجم و ارزش معاملات این روند را به خوبی نشان می‌دهد به طوری که امروز حجم و ارزش معاملات افت کرد و در مجموع ۲۳۶ میلیون سهم به ارزش ۴۸ میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش معاملات در سطح ۲۷۱ هزار میلیارد تومان باقی ماند.

اقتصاد آنلاین

به این پست امتیاز دهید
5/5

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.