خبرهای بورسی

بورس اول هفته را چگونه آغاز کرد؟ / فشار عرضه و اختلال در هسته معاملات

بورس اول هفته را چگونه آغاز کرد؟ / فشار عرضه و اختلال در هسته معاملات

در اولین دقایق از اولین روز معاملاتی هفته، شاخص کل در حالی افتی۴ هزار و ۲۰۰ واحدی را به ثبت رسانده که فشار عرضه برای تامین نقدینگی عرضه اولیه شگویا کاملا مشهود است. این در حالی است که اختلال در هسته معاملات نیز صدای سهامداران و کارگزاران را درآورده است.

 بازار سهام تهران اولین روز معاملاتی هفته را در حالی آغاز کرده که در ۴۵ دقیقه ابتدایی بازار شاخص کل افتی ۴ هزار و ۲۰۰ واحدی را به ثبت رسانده است. افتی که بخش عمده‌ای از آن به دلیل فشار فروش برای ایجاد نقدینگی لازم برای عرضه اولیه شگویا بوده است.

در جریان معاملات اول وقت امروز دو نماد شبندر و شپنا به ترتیب با ۴۰۶ و ۳۹۶ واحد، بیشترین تاثیر را در قرمز بودن شاخص داشته‌اند و تاثیر مثبت ۳۶۶ واحدی و ۳۴۸ واحدی کگل و رمپنا نیز نتوانسته مانع از روند نزولی شاخص کل شود.

معاملات امروز در حالی انجام می‌شود که در ۴۰ دقیقه ابتدایی معاملات، اختلال در هسته بازار و ثبت نشدن سفارشات خرید و فروش صدای اکثر کارگزاری‌های و سهامداران را درآورده است. با این حال در این مدت بیش از ۱۸۴ هزار معامله انجام شده که در این میان بالغ بر ۹۷۰ میلیون سهم با ارزشی بیش از ۹۷۰ میلیارد تومان معامله شده است.

قرار است امروز بزرگترین عرضه اولیه امسال انجام شود. بیش از ۲ میلیارد سهم پتروشیمی تندگویان با نماد شگویا از ساعت ۱۰ صبح امروز به صورت ثبت سفارش در بازه قیمتی ۴۰۰۰ تا ۴۳۸۰ ریال عرضه می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا