جهت مشاهده تحلیل ها

ورود / ثبت نام کنید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

همین الان

وارد ارزدیجیتال شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

وارد بورس ایران شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

تعدیل منفی سود یک فولادی در ۶ ماه

تعدیل منفی سود یک فولادی در ۶ ماه

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان که با نماد فجر در بازار اول بورس فعالیت می‌کند، پیش‌بینی سود خود بر اساس عملکرد ۶ ماهه را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش سود به ازای هر سهم برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۴، نسبت به سال مالی گذشته ۱۸ درصد رشد داشته و برابر با ۴۰۷ ریال گزارش شده است.

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان که با نماد فجر در بازار اول بورس فعالیت می‌کند، پیش‌بینی سود خود بر اساس عملکرد ۶ ماهه را منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش سود به ازای هر سهم برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۴، نسبت به سال مالی گذشته ۱۸ درصد رشد داشته و برابر با ۴۰۷ ریال گزارش شده است. در این گزارش، درصد تحقق سود اعلامی طی ۶ ماه نخست سال، معادل ۱۷ درصد از سود پیش‌بینی شده است. این در حالی است که پیش از این در گزارش سه ماهه، سود پیش‌بینی شده به ازای هر سهم برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند، ۷۸۲ ریال گزارش شده بود که به معنی تعدیل منفی پیش‌بینی سود نزدیک به ۵۰ درصد به ازای هر سهم بر اساس گزارش عملکرد ۶ ماهه این شرکت است.

در این گزارش دلایل تعدیل پیش‌بینی سود هر سهم، به کاهش فروش اشاره شده است که در گزارش سه ماهه این شرکت دلیل این کاهش فروش نوسانات بازار محصولات اشاره شده بود. به این ترتیب، در گزارش ۶ ماهه، تعدیل پیش‌بینی میزان فروش محصولات گالوانیزه از ۱۲۵٫۶۲۷ تن به ۱۱۶٫۹۶۲ تن در پیش‌بینی جدید کاهش یافته است (حدود ۷ درصد).

در گزارش عملکرد ۶ ماهه این شرکت، پیش‌بینی فروش منتهی به ۲۹ اسفند، نسبت به پیش‌بینی فروش همین دوره در گزارش عملکرد ۳ ماهه، ۹ درصد کاهش پیش‌بینی فروش را شاهد هستیم. علاوه بر این دلایل تعدیل پیش‌بینی سود به کاهش میزان خدمات کارمزدی تبدیل ورق گرم به ورق سرد، همچنین افزایش هزینه‌های عمومی و اداری ناشی از افزایش هزینه‌های بسته‌بندی، انرژی، بهداشت و درمان اشاره شده است.

کاهش فروش این شرکت، طبق گزارش ۶ ماهه مشکلاتی برای بازپرداخت بدهی‌ها ایجاد کرده است که در گزارش سه ماهه این شرکت نیز اشاره شده بود که به علت عدم امکان پرداخت بدهی‌ها در موعد سررسید، بابت تسویه بدهی‌های بانکی مجبور به پرداخت هزینه‌های مالی شده بود. همچنین در گزارش ۶ ماهه، به افزایش هزینه‌های مالی عمدتا مربوط به جرائم دیرکرد بازپرداخت بدهی بانک ملت و همچنین جرائم دیرکرد تسویه اعتبار دریافتی از شرکت فولاد مبارکه اشاره شده است که علت آن را شرایط کنونی بازار ذکر شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، از سوی دیگر، کاهش درآمدهای عملیاتی نسبت به پیش‌بینی قبلی را می‌توان به کاهش مقدار تولید در نتیجه کاهش تولید اسپره و ضایعات که کاهش فروش ضایعات در کاهش درآمدهای عملیاتی منعکس شده است. علاوه بر این، راه‌اندازی واحدهای اسیدشویی و آنیل، باعث افزایش هزینه‌های تولید شده که به شکل هزینه‌های جذب نشده در صورت مالی این نماد آورده شده است.

اقتصاد نیوز

یک دیدگاه برای “تعدیل منفی سود یک فولادی در ۶ ماه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *