شماره تماس کارگزاری توانا شعبه شیراز
07191015008

توسعه پارس‌جنوبی شتاب می‌گیرد

معاون وزیر نفت خبر داد

توسعه پارس‌جنوبی شتاب می‌گیرد

 
رکن الدین جوادی رکن‌الدین جوادی

معاون وزیر نفت از تدوین سرفصل‌های جدید زیست‌محیطی در پارس جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از عسلویه، رکن‌الدین جوادی شامگاه سه‌شنبه در مراسم هفدهمین سالگرد تاسیس منطقه ویژه پارس اظهار داشت: پارس جنوبی از مناطق مهم و تاثیرگذار در صنعت نفت است و روز به روز شاهد موفقیت بیشتر در این مسیر هستیم.

وی افزود: شاهد رشد و پیشرفت قابل توجهی در منطقه ویژه پارس جنوبی هستیم و با افتتاح فازهای جدید در این منطقه شاهد افزایش تولید گاز در سال آینده خواهیم بود.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ایران خاطر نشان کرد: با گشایش سیاسی و اقتصادی که فراهم شده و با رفع تحریم‌های ظالمانه باید خود را برای شتاب توسعه در منطقه ویژه پارس آماده کنیم.

جوادی با اشاره به حضور چندین ساله خود در پارس جنوبی تصریح کرد: بیش از ۹ سال در منطقه ویژه پارس خدمت کرده‌ام و خودم را یک بوشهری می‌دانم و هر زمانی به این منطقه می‌آیم احساس آرامش می‌کنم.

وی یادآور شد: عسلویه دارای ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی است و برای رشد و پیشرفت این منطقه باید از همه امکانات موجود نهایت بهره را ببریم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از توسعه پرشتاب در پارس جنوبی در سال جاری و سال آینده خبر داد و گفت: با تلاش‌های انجام گرفته در دوران تحریم و با شرایط دشوار، حرکت‌های بزرگی در این منطقه صورت گرفته و در شرایط کنونی نیز با گشایش سیاسی و اقتصادی که فراهم شده و می‌شود و رفع تحریم‌های ظالمانه خود را برای شتاب توسعه در منطقه آماده کنیم.

جوادی بیان کرد: توسعه روزافزون منطقه ویژه پارس مورد توجه و تاکید قرار دارد و به فضل خدا به اهداف مورد نظر خواهیم رسید.

وی از تشکیل کارگروه ویژه برای بررسی مسائل طی ۱۷ سال تاسیس سازمان منطقه ویژه پارس خبر داد و اظهار داشت: باید بررسی شود که در چه برنامه‌هایی موفق بوده‌ایم و کجاها ناموفق بوده‌ایم و نقاط ضعف را برطرف کرده و نقاط قوت را تقویت کنیم.

معاون وزیر نفت از تدوین سرفصل‌های جدید زیست‌محیطی در پارس جنوبی خبر داد و تاکید کرد: باید برنامه‌ریزی شود که در برنامه ششم توسعه سرفصل جدیدی برای مسائل زیست محیطی منطقه تعریف شود.

به این پست امتیاز دهید
5/5

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *