جهت مشاهده تحلیل ها

ورود / ثبت نام کنید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

همین الان

وارد ارزدیجیتال شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

وارد بورس ایران شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

توضیحات طیب نیا درباره نامه مهم بورسی/ دستور روحانی و ساماندهی بازارسرمایه

توضیحات طیب نیا درباره نامه مهم بورسی/ دستور روحانی و ساماندهی بازارسرمایه

وزیر اقتصاد با ارایه توضیحاتی درباره نامه‌ مهم بورسی به رئیس جمهور از دستور رئیس جمهور و تدوین بسته ای ویژه برای ساماندهی بازارسرمایه خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی انتشار نامه مهم و بورسی ۴ وزیر اقتصاد، صنعت، کار و دفاع که بازتاب وسیعی داشت، وزارت اقتصاد توضیحات رسمی علی طیب نیا درباره این رویداد را منتشر کرد.

در این رابطه وی به شادا گفت: رصد شاخص های اقتصاد کلان و ارائه پیشنهادات لازم پیرامون آن از وظایف اصلی ما است و این نامه هم در همین راستا صادر شده است.

وی ادامه داد:رییس جمهور دستوراتی صادر کردند که نتیجه آن تدوین بسته ای ویژه از سوی تیم اقتصادی دولت بر اساس ساماندهی بازار سرمایه بود و بسته سیاستی جامع شامل سیاست های پولی، مالی و تجاری تنظیم شد که همه این سیاست ها متمرکز و معطوف به رشد اقتصادی است.

طیب نیا با تاکید بر اینکه کنترل تورم را شرط لازم برای دستیابی به رشد اقتصادی می دانیم افزود: در شرایط فعلی مجموعه سیاست ها باید بر رشد و رونق اقتصادی متمرکز شود.

وزیر اقتصاد افزود: در حال حاضر مشکل بنگاه های اقتصادی کمبود تقاضا است، اما این مشکل در سال گذشته کمبود سرمایه در گردش بوده است. بنابراین مشکلی که بنگاه های تولیدی با آن مواجه اند، تولید نیست، بلکه بحث فروش است.

طیب نیا خاطر نشان کرد: سیاست های پولی و مالی دولت به گونه ای تنظیم می شود که تقاضای لازم را برای تولیدات بنگاه های اقتصادی کشور فراهم کنند. در آینده قادر خواهیم بود به رشد مناسب برسیم و بازار سرمایه هم هماهنگ با بخش واقعی اقتصاد رشد را تجربه خواهد کرد.

منبع : بورس پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *