شماره تماس کارگزاری توانا شعبه شیراز
07191015008

دلایل افت بازار سرمایه در ایران

دلایل افت بازار سرمایه در ایران

XLarge_TAJ_9209-0763563f

اقتصاد نفتی و باقی ماندن در موج دوم تکنولوژی از جمله دلایل افت بازار سرمایه ایران است .

اقتصاد نفتی و باقی ماندن در موج دوم تکنولوژی از جمله دلایل افت بازار سرمایه ایران است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول، سعید شیرزادی عضو هیات مدیره این شرکت و استاد دانشگاه تهران با بیان این مطلب در جمع مدیران ستادی و اجرایی بیمه دانا گفت : ” اقتصاد نفتی، مهم ترین دلیل حرکت نکردن به سمت موج سوم و چهارم توسعه است .”
وی با اشاره به ممنوعیت خلق پول از بانک مرکزی توسط دولت و استقراض از این بانک افزود : از مشکلات نقدینگی موجود در اقتصاد ایران طی شش ماه دوم سال جاری، عدم تامین مالی از خارج و دریافت نکردن پول بدون پشتوانه از بانک مرکزی می باشد .
عضو هیات مدیره بیمه دانا، حذف یارانه انرژی را دلیل دیگر افت بازار سرمایه کشور توصیف کرد و گفت : اقتصاد ایران در حال عبور از اقتصاد نفت محور به سمت گاز محور است . برگزاری اجلاس سراسری گاز با حضور سران کشورها در تهران، نشانگر تبدیل ایران به قطب گازی دنیا می باشد .
شیرزادی، کاهش نرخ سود بانکی و تعدیل نرخ ارز را کمک بزرگی به اقتصاد ایران دانست و گفت : برطرف شدن مشکلات رکود در حوزه های بورس، ملک، بیمه، بازار سرمایه و ….در گرو تحقق این مهم است که امیدواریم با بهره گیری از فرصت های اخیر در جهت رفع رکود و رونق بیشتر اقتصاد گام های موثری را برداریم .

انتهای پیام

به این پست امتیاز دهید
5/5

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.