جهت مشاهده تحلیل ها

ورود / ثبت نام کنید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

همین الان

وارد ارزدیجیتال شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

وارد بورس ایران شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

دیلی تحلیل – اخبار و شنیده های بازار (۲۵ فروردین )

دیلی تحلیل – اخبار و شنیده های بازار (۲۵ فروردین )
وخارزم: مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی : مرحله دوم افزایش سرمایه در دستور کار شرکت قرار دارد و در حال طی کردن مراحل عملیاتی است. این افزایش سرمایه از ۱۰۰۰ به ۱۵۰۰ میلیارد تومان است ما قصد خارج شدن از هیچ سهمی را نداریم و برنامه افزودن دو هلدینگ بزرگ معدن، نفت و گاز و پتروشیمی به پرتفوی خوارزمی را در برنامه داریم . صیدی در خصوص برنامه های آینده این شرکت سرمایه گذاری اعلام کرد: ما در حال انجام کارهای لازم برای پذیرش نیروگاه منتظر قائم و شرکت توسعه ساختمان خوارزمی در بورس هستیم و احتمالا این کار امسال اجرایی خواهد شد.
شنیده هایی از خارزم مبنی بر سود بالای ۵۰ تومانی برای سال جاری وجود دارد . سود نیروگاه قایم ماهانه ۱۵ میلیارد تومان می باشد . به گفته مدیر عامل شرکت سود حاصل از نیروگاه معادل سود تقسیمی سال گذشته کل مجموعه می باشد.

حکمت : شنیده می شود که ماه دیگه افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی دارد.

گروه حمل و نقل :
۱٫ رئیس سازمان بنادر با بیان این‌که هیچکدام از بنادر ایران مشمول تحریم‌ها نیست از برگزاری جلسات هفتگی با خطوط کشتیرانی خارجی برای تردد به بنادر کشور خبر داد و گفت: با رفع تحریم‌ها ورود خطوط کشتیرانی آمریکایی به بنادر کشور شکل می‌گیرد رئیس سازمان بنادر و دریانوردی از خرید تجهیزات بندری فاز ۲ بندر شهید رجایی با استفاده از فاینانس چینی خبر داد و گفت: مبلغ این فاینانس ۱۰۷ میلیون یورو است.
۲٫ حتاید: شرکت قصد افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محل سود انباشته و آورده نقدی سهامداران دارد، و در صورتی که این موضوع توسط سازمان بورس تایید شود اواخر تیر ماه در مجمع تصمیم گیری خواهد شد.

تمحرکه : شنیده ها از تعدیل مثبت ۵۰ درصدی عایدی در برنامه تمحرکه خبر می دهند.

همراه : این سهم ۳۱ فروردین به مجمع می رود و سود شرکت یک هفته بعد مجمع پرداخت می شود.

خپارس: زمزمه‌های فروش پارس خودرو به یک ابرقطعه ساز همچنان به گوش می رسد، اما هم‌اکنون پای شرکت فرانسوی رنو هم به خرید این سهام باز شده است و برخی می‌گویند که قرار است این شرکت فرانسوی نیز سهمی از رنو داشته باشد.
حضور سرمایه گذاران خارجی: حضور شرکت های خارجی در بازارسهام ایران وارد مرحله تازه ایی شد و دیروز یک شرکت خارجی که مدیریت ۸ میلیارد را در ۲۵ کشور داراست، در دیدار با مدیرعامل بورس تهران از نزدیک با کم و کیف بازار سهام کشور آشنا شد.

گروه پتروشیمی :
۱- مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: با هدف افزایش تولید گاز پارس جنوبی در سال جاری دو سکوی فاز ١۴ به طور موقت جایگزین سکوهای اقماری فازهای ١٧ و ١٨ میدان مشترک گازی پارس جنوبی می شود. ایرنا
۲- شنیده ها از افزایش قابل توجه قیمت متانول در بازار چین حکایت دارد.

گروه دارویی :
کی بی سی :گویا اخبار به گوش رسیده از کی بی سی ، به رشد بی رویه و تحریک مصنوعی قیمتی در کی بی سی و عدم رخداد تحولات بنیادی اعلام نشده در شرکت و لزوم اصلاح قیمتی سهم اشاره دارد.
شرکت روز گذشته برای تعدیل بسته شده که به نظر مثبت می باشد و خبر خوبی برای سبحان می باشد.

دپارس: شرکت پس از افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی از محل آورده و مطالبات با رشد قیمتی ۳۸ درصدی بازگشایی شده است . شرکت اعلام نموده است افزایش سرمایه تا زمان مجمع ثبت نمی شود و به این ترتیب به حق تقدم ها سود تعلق نمی گیرد.با توجه به قیمت ۱۵۰۰ تومانی و سود ۶۶۰ تومانی ۹۳ و بافرض تقسیم سود ۶۰۰ تومانی در مجمع و سود ۲۲۳ تومانی سال ۹۴ برای خرید میان مدت جز گزینه های مناسب باشد .. در این گروه دکوثر، دتولید، سبحان و والبر گزینه های خوبی می باشند .

کسرام : شنیده ها از کسرام اینگونه به گوش می رسد گه گویا سولفید سدیم در دیماه سال گذشته مبلغ ۲۰۰ تومان سود تقسیم نموده است و کسرام سهامدار ۷/۵ درصد سولفید می باشد و شنیده ها از تعدیل ۵۰ تومانی کسرام از این محل حکایت دارند.
.
سفارس : از سیمان فارس و خوزستان خبر می رسد که این شرکت احتمالا با تعدیل کاهنده ای در سود همراه است. افت فروش و سود شرکتهای زیرمجموعه سبب این تعدیل شده است. در این راستا احتمالا سیمان آبیک در سال مالی جاری با سود حداقلی و صفر فعالیت خواهد کرد که این مهم می تواند تا ۲۵ درصد سود سفارس را کاهشی سازد.

فلوله : زمینهای واقع در جنوب استان تهران یعنی منطقه تپه سفید و موضوع تفکیک و فروش این زمینها اینروزها در مورد فلوله یا همان لوله و ماشین سازی ایران بگوش میرسد که میتواند در کسب سود غیرعملیاتی و نیز تامین سرمایه در گردش این شرکت که برای اجرای پروژه های داخل و خارج از کشور به این منابع نیاز مبرم دارد کمک شایانی نماید. در صورت تحقق موارد فوق، تعدیلات قابل توجهی برای امسال در راه خواهد بود.

هرمز : فولاد مبارکه قصد داره ۵ درصد شرکت فولاد هرمزگان را به گلگهر بفروشد. از این سهم شنیده ای وجود دارد که در قیمت های ۱۶۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *