شماره تماس کارگزاری توانا شعبه شیراز
07191015008

زمان ارائه صورت های مالی پالایشگاهی ها/ نماد پالایشی ها متوقف نمی شود

زمان ارائه صورت های مالی پالایشگاهی ها/ نماد پالایشی ها متوقف نمی شود

آخرین فرصت ارائه عملکرد حسابرسی نشده ۶ ماهه شرکت ها ۳۰ مهر ماه بوده ولی تاکنون گزارش عملکرد شرکت های پالایش گاهی به دست سازمان نرسیده است.

با وجود گذشت بیش از ۲۰ روز از آخرین فرصت ارائه اطلاعات و صورتهای مالی میاندوره ای ۶ ماهه شرکت های فعال در بازار سرمایه که سال مالی ۲۹ اسفند ۹۴ دارند، همچنان جای خالی اطلاعات ۶ ماهه صنعت پالایش گاهی احساس می شود.

در همین ارتباط مدیریت نظارت بر ناشران در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز گفت: آخرین فرصت ارائه عملکرد حسابرسی نشده ۶ ماهه شرکت ها ۳۰ مهر ماه بوده ولی تاکنون گزارش عملکرد شرکت های پالایش گاهی به دست سازمان نرسیده است.

محمد علیزاده با بیان اینکه این مشکل امروز و دیروز صنعت پالایش گاهی نیست گفت: با توجه به پیگیری هایی که تاکنون انجام شده تنها بهانه همیشگی این گروه برای عدم ارائه صورت های مالی، تأخیر ارسال اطلاعات نرخ گذاری محصولات و فرآورده های نفتی از طرف شرکت ملی پالایش و پخش به آنها می باشد.

وی گفت: در حال حاضر به طور مستمر و تقریباً هر روز با این مجموعه ها در حال مکاتبه هستیم ولی همانطور که در سامانه کدال مشاهده می کنید هیچ عملکردی از طرف آنها ارائه نشده و این مسأله در دستور کار برای رسیدگی تخلفات قرار گرفته است و قطعاً رسیدگی در این خصوص انجام خواهد شد، اما با توجه به جلسات متعددی که در گذشته با این مجموعه ها و شرکت پالایش و پخش صورت گرفته متأسفانه تاکنون این مشکل از ریشه حل نشده است.

علیزاده در رابطه با اقدامات سازمان در این رابطه گفت: از آنجایی که یکی از استراتژی های سازمان در جهت حفظ حقوق سهامداران شفاف تر کردن اطلاعات شرکت های فعال در بازار است، در این راستا قصد داریم اینگونه تخلفات را به حداقل ممکن برسانیم اما نیاز به همکاری شرکت ها نیز وجود دارد.

این مقام مسئول در ادامه در رابطه با توقف نماد شرکت های پالایشی توضیح داد: توقف نماد در صورتی که رویداد با اهمیتی در شرکت صورت نگیرد انجام نمی شود چرا که باعث عدم نقد شوندگی سرمایه سهامداران خواهد شد. پس برنامه ای در خصوص توقف نماد این شرکت ها نداریم.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: سازمان تا زمان ارائه اطلاعات این مجموعه ها پیگیر رسیدگی به تمامی این تخلفات خواهد بود اما نمی توان زمانی برای ارائه صورت های مالی میاندور های پالایش گاه ها مشخص کرد چرا که همانطور که عنوان شد، نرخ گذاری محصولاتشان هنوز انجام نشده است.

به این پست امتیاز دهید
5/5

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *