جهت مشاهده تحلیل ها

ورود / ثبت نام کنید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

همین الان

وارد ارزدیجیتال شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

وارد بورس ایران شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

شاخص کل با ۶۳۲ واحد کاهش

شاخص کل با ۶۳۲ واحد کاهش بر روی عدد ۶۵۵۷۶ واحد آرام گرفت، به این ترتیب تعداد ۵۵۶ میلیون سهام به ارزش معاملات ۱۰۱ میلیارد تومان در بازار بورس و تعداد ۲۱۴ میلیون سهام به ارزش ۸۴ میلیارد تومان در بازار فرابورس مورد معامله قرار گرفت که باعث شد شاخص فرابورس با ۵٫۷ واحد کاهش عدد ۷۴۲ را نشان دهد. شاخص قیمت نیز با ۲۷۰ واحد کاهش عدد ۲۸۰۵۴ را نشان داد.
اخبار

به گزارش تابناک رئیس سازمان انرژی اتمی در مصاحبه با شبکه سی سی تی وی گفت: شرط پذیرش پروتکل الحاقی ، توافق درباره همه مسائل است و تا زمانی که درباره همه مسائل توافق نشده است این بدان معنا خواهد بود که توافقی حاصل نشده است. به گزارش ایسنا، علی اکبر صالحی در گفتگو با شبکه تلویزیونی سی سی تی وی چین گفت: قدرتهای جهانی موافقت کرده اند در چارچوب توافق هسته ای با ایران همه تحریمها را به سرعت رفع کنند. وی افزود : در صورت تصویب مجلس ایران، بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی میتوانند از برخی مراکز غیرهسته ای ایران در چارچوب شرایط مشخص بازدید کنند. صالحی تأکید کرد: ایران از منافع ملی خود محافظت و در ادامه گفتگوها بر خطوط قرمز خود تأکید خواهد کرد.
نبض بازار:
با اعلام عرضه اولیه پتروشیمی مبین بسیاری از نمادها امروز قرمز پوش بودند ولی همانند عرضه های قبلی ،عرضه چه در قیمت بالا باشد چه پایین، در روز عرضه یا روز بعد افزایش قیمت خواهند داشت.
در گروه انبوه سازی برعکس دیروز که این گروه معاملات مثبتی داشت، تنها نماد ثاباد با معاملات ۶۹۵ هزار سهم در قیمت های مثبت معامله شد. سایر نمادها همه در قیمت های منفی معامله شدند. بیشترین حجم معاملات امروز مربوط به نماد ثشاهد است با ۳٫۲ میلیون سهم که ۴۷ ریال کاهش قیمت داشت.
گروه سایر واسطه گری های مالی جزء گروه هایی بود که امروز مورد حمایت خریداران حقوقی بود به طوریکه ۶۵% خریداران را حقوقی ها تشکیل می دادند. بیشترین حجم معاملات مربوط به ولساپا است با حدود ۳ میلیون سهم که ۵۴ ریال کاهش قیمت را نیز تجربه کرد.
در گروه فلزات اساسی هرمز عکس هفته قبل که صف خرید سنگین داشت، امروز صف فروش سنگین داشت و تنها ۲۴ میلیون سهم در شروع بازار معامله گردید و خبری از خریدار تعصبی نبود.
در گروه بانکها پرحجم ترین نماد وبصادر و وتجارت بودند که علیرغم افزایش شدید عرضه از حمایت خریداران حقوقی برخوردار شدند. بدین ترتیب وبصادر با معامله نزدیک به ۵۰ میلیون سهم ۲۷ ریال کاهش قیمت را تجربه کرد.
گروه پالایشگاهی ها به نظر می رسد پس از نوسانات سنگین طی ماه گذشته و کاهش هیجانات خرید مدتی با صف فروش به حاشیه برود. بیشترین حجم معاملات امروز نیز مربوط به شبندر بود با ۶٫۳ میلیون سهم که دیروز صف خرید داشت و امروز صف فروش.
در گروه خودرو خکاوه کماکان جزء سهام محبوب سرمایه گذاران محسوب می شود و امروز با توجه به جو منفی تا سقف قیمت نیز پیش رفت. بدین ترتیب با معاملات ۲۷٫۸ میلیون سهم ۲۹ ریال افزایش قیمت داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *