جهت مشاهده تحلیل ها

ورود / ثبت نام کنید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

همین الان

وارد ارزدیجیتال شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

وارد بورس ایران شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

شرکت تامین سرمایه امید

  • معرفی شرکت :

شرکت تامین سرمایه امید در تاریخ ۱۳۹۰/۰۸/۲۳ نزد اداره ثبت شرکت ها در تهران به شماره ۴۱۸۲۲۹ ثبت گردید و در تاریخ ۱۳۹۰/۰۹/۰۹ با شماره ۱۶۰۵۵۶ مجوزفعالیت خود را از سازمان بورس اوراق بهادار تهران اخذ نمود. شرکت تامین سرمایه نهاد مالی تخصصی است که به ارائه انواع خدمات مالی شامل ارزشگذاری مشاوره ، ادغام و تملیک و…مبادرت می ورزد ، همچنین این شرکت ها به عنوان واسطه بین ناشر اوراق بهادار و عامه سرمایه گذاران فعالیت می کند و می تواند فعالیت های کارگزاری معامله گری، بازارگردانی، مشاوره، سبدگردانی، پذیره نویسی، تعهد پذیره نویسی و فعالیت های مشابه را با اخذ مجوز از سازمان انجام دهد.
مطابق ماده ۳ اساسنامه، موضوع فعالیت اصلی شرکت عبارت است از پذیره‌نویسی، تعهد پذیره‌نویسی و تعهد خرید اوراق بهادار در عرضه‌های ثانویه در حد امکانات مالی خود یا از طریق سندی که با سایر نهادهای مشابه.
همچنین، موضوع فعالیت فرعی شرکت عبارت است از:
۱) ارائه مشاوره در زمینه‌هایی از قبیل:
– تعیین روش و پیشنهاد زمان‌بندی عرضه‌ی اوراق بهادار
– قیمت گذاری اوراق بهاداری که توسط ناشر عرضه می‌شود
– فرآیند ثبت اوراق بهادار و دریافت مجوز عرضه‌ی آن
– فرآیند واگذاری اوراق بهادار
– پذیرش اوراق بهادار ناشر در هر یک از بورس‌ها و بازارهای خارج از بورس و انجام کلیه امور اجرایی به نمایندگی از ناشر در این زمینه
– ادغام، تملک، تجدید ساختار مالی شرکت‌ها
– مدیریت ریسک
– آماده‌سازی شرکت‌ها جهت رتبه‌بندی توسط مؤسسات رتبه‌بندی و انجام کلیه امور اجرایی در این زمینه به نمایندگی از آنها
– سرمایه‌گذاری
– خدمات مورد نیاز شرکت‌ها در موارد سرمایه‌گذاری های جدید، توسعه، تکمیل، برنامه‌ریزی، بودجه‌بندی و قیمت‌گذاری اوراق بهادار
۲) بازاریابی و یا مدیریت فرآیند واگذاری اوراق بهادار
۳) انجام امور اجرایی به نمایندگی از ناشر در زمینه‌ی ثبت اوراق بهادار و دریافت مجوز عرضه‌ی آن
۴) ارائه‌ی خدمات مربوط به طراحی و انتشار ابزارهای مالی برای شرکت‌ها
۵) ارائه‌ی خدمات مدیریت دارایی ها
۶) ارائه‌ی خدمات مرتبط با صندوق‌های سرمایه‌گذاری و اداره‌ی صندوق‌های مزبور و سرمایه‌گذاری در آنها
۷) کارگزاری، کارگزار/معامله‌گری، سبدگردانی، بازارگردانی
۸) سرمایه‌گذاری منابع مازاد شرکت در سپرده‌های سرمایه‌گذاری نزد بانک‌ها و مؤسسات مالی اعتباری معتبر و اوراق بهادار دارای تضمین دولت و یا بانک‌ها
۹) جلب حمایت بانک‌ها، بیمه‌ها، مؤسسات اعتباری و نهادهای مالی برای شرکت در پذیره‌نویسی اوراق بهادار
۱۰) کمک به شرکت‌ها در تأمین منابع مالی و اعتباری
۱۱) کمک به شرکت‌ها جهت صدور، تأیید و قبول ضمانت‌نامه

• زمینه فعالیت :
۱- مبتنی بر بدهی
– صکوک (اوراق اجاره، مرابحه، استصناع، سلف، منفعت)
– اوراق مشارکت
– گواهی سپرده عام و خاص
– تأمین مالی مشارکتی
– صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک
– صندوق زمین و ساختمان
– سهام پروژه
– مشارکت متری
– مشارکت زمانی
۲- تأمین مالی از طریق ابزارهای ترکیبی
– تبدیل به اوراق بهادار کردن دارایی‌ها
– اوراق بهادار قابل تبدیل یا تعویض به سهام

• وضعیت سهامدران :

وضعیت سهام داران شرکت تامین سرمایه امید

• وضعیت افزایش سرمایه شرکت :

در حال حاضر سرمایه شرکت بالغ بر ۴٩٠ میلیارد تومان است که تصمیم شرکت افزایش سرمایه به سطح ٧٠٠ میلیارد توماناست. به این ترتیب جایگاه شرکت به عنوان بزرگترین شرکت تامین سرمایه حفظ خواهد شد.
• صورت سود و زیان شرکت :

با توجه به عملکرد مناسب شرکت و پوشش ۵٣ درصدی سود عملیاتی شرکت در نیمه نخست سال، پیش بینی می شود نه تنها بودجه سال جاری محقق شود ،بلکه در صورت انجام برنامه های جاری، انتظار تعدیل مثبت نیز می رود. شرکت در سال مالی ۹۶، به ازای هر سهم ۲۸۴ ریال سود پیش بینی کرده که در ۹ ماهه اول سال توانست ۲۲۴ ریال، معادل ۷۹% را محقق کند.
• روند سود هر سهم :

• اقلام ترازنامه :

• نکات مهم این شرکت :
– در رابطه با تعویق افتادن ورود به بورس با وجود گذشت زمان زیادی از پذیرش در بورس تهران، مدیر عامل شرکت بیان داشت به دلیل تغییرات کلی در اساسنامه و آماده شدن ورژن جدید آن و مواجه با رکود اقتصادی کشور این زمان طولانی شد.
– در روز عرضه اولیه این سهم۱۰ درصد سهم عرضه خواهد شد و پس از آن تا ۱۰ درصد دیگر را نیز عرضه می گردد . برنامه شرکت در نهایت عرضه ۲۰ درصد سهم خواهد بود. به گفته مدیر عامل شرکت هدف اصلی از عرضه سهم کمک به بازار سرمایه است و در این هفته یا هفته آینده آمادگی عرضه سهام خود را در بورس خواهند داشت.
– صندوق امید ایرانیان شرکتی دارد که کار بازار گردانی گل گهر را انجام می دهد، در مورد بازارگردانی شرکت امید توسط این شرکت ؛ درخواستی به بورس فرستاده شده تا این صندوق علاوه بر بازار گردانی گل گهر کار بازار گردانی تامین سرمایه امید را نیز انجام دهد.
– در ترکیب سهامداری این شرکت ، صندوق کارکنان بانکها با حدود ۳۶ درصد و سه شرکت سرمایه گذاری امید، چادرملو و گل گهر هر یک با بیش از ۱۷ درصد ، از جمله مالکان سهامداران اصلی بشمار می روند.
– در حیطه ی بین الملل نیز این شرکت ورود به بازارهای بین المللی را از حدود ١.۵ سال پیش با تشکیل کارگروهی ویژه در تامین سرمایه امید استارت زده و در این راستا قراردادهای جدید و جوینت ونچرهایی امضا شده و تفاهم نامه های جدیدی نیز در حال بررسی است. در این خصوص تفاهم نامه همکاری مشترک با دو کشور ترکیه و فرانسه امضا گردیده است ، همچنین برای شرکت های صادرات محور نیز در حال راه اندازی صندوق پروژه های مخصوص هستند .
– در مورد تامین مالی شرکت نیز بیان شد که این شرکت در پرتفوی خود ۱۵هزار تا ۱۶ هزار اوراق و همین مقدار نیز همچنین هم مقدار اعتبار دارد.

 نویسنده : رسول جاویدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *