شماره تماس کارگزاری توانا شعبه شیراز
07191015008

صف خرید «شراز و شبریز»

صف خرید «شراز و شبریز»

صف خرید «شراز و شبریز»

پتروتحلیل- در پایان معاملات نخستین روز کاری این هفته شاخص کل بورس با صعود ۴۱۹ واحد از مرز ۷۴ هزار واحد عبور کرد. همچنین در بازار فرابورس شاخص آیفکس ۱۰ واحد افزایش یافت و به رقم ۸۰۲ واحد رسید.

به گزارش «پتروتحلیل»، در بازار امروز معاملات ۱۲٫۶ میلیون سهم “پارسان” در محدوده منفی، ۶۳ واحد شاخص کل بورس را کاهش داد. گروه شیمیایی بازار که هنوز نتوانسته به تعادل نسبی برسد و روند صعودی داشته باشد امروز نیز در اکثر نمادها با بی اقبالی همراه شد.

بر این اساس، نمادهای جم، شپدیس، فارس، کرمانشا و شیراز در محدوده منفی معامله شدند. شفارا و شپلی بیش از ۴ درصد رشد را تجربه کردند. نمادهای پترول، وپترو، شپترو، شاراک و خراسان با رشد اندکی بازار امروز را پشت سرگذاشتند.

اما در گروه فرآورده های نفتی سهام شرکت های نفت پارس، نفت سپاهان، پالایش نفت تهران و پالایش نفت اصفهان با کاهش قیمت مواجه شدند. “شاوان” ۶٫۴ میلیون سهم معامله شد و تنها یک ریال رشد کرد. “شبندر” با معامله ۳۵ میلیون سهم امروز نیز در صدر تقاضای خرید قرار گرفت و ۳٫۵ درصد رشد کرد.

گفتنی است این نماد ۴۲ واحد نماگر بورس را افزایش داد. همچنین “شبهرن” با حجم معاملات ۲٫۲ میلیون سهم نزدیک به ۵ درصد رشد کرد. نمادهای شراز و شبریز معاملات مثبتی را تجربه کردند و با صف خرید همراه شدند.

به این پست امتیاز دهید
5/5

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *