شماره تماس کارگزاری توانا شعبه شیراز
07191015008

ضرر ۲۰۲ هزار میلیارد تومانی بورسی‌ها در دولت یازدهم

ضرر ۲۰۲ هزار میلیارد تومانی بورسی‌ها در دولت یازدهم

رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران گفت: از دی سال ۹۲ به بعد روند نزولی در بازار سرمایه ایران شکل گرفت و ارزش این بازار به اندازه ۳۸ درصد کوچک شده و ۲۰۲ هزار میلیارد تومان معادل حدود ۶۰ میلیارد دلار ، ارزش بورس از بین رفته است.

عضو اتاق بازرگانی و صنایع معادن و کشاورزی تهران با استقبال از بسته سیاستی جدید دولت برای خروج سریع تر از رکود اقتصادی گفت : برای اینکه به رونق اقتصادی برسیم دولت باید بسته های مکمل و سیاست های اثر بخش را در حوزه های دیگر اقتصاد مانند بازار کالا ، صادرات ، پول و سرمایه اجرا کند.

علی سنگینیان به رادیو اقتصاد گفت: باید هزینه راه اندازی کسب و کار در کشور کاهش یابد و نهادهایی مانند گمرکات کشور با ایجاد پنجره واحد تجاری تلاش کنند هزینه زمان و هم هزینه اقتصادی برای صادرات و واردات کاهش یابد .
وی افزود : مشکلات بازار سرمایه درون زا نیست بلکه ناشی از شرایط محیطی اقتصاد کلان و رکود اقتصادی در دیگر بازارهاست که باعث می شود شرکت های بورسی نتوانند به سودآوری برسند .
وی افزود : اگر خواهان تقویت بورس هستیم باید محیط تولید و کارآفرینی و همچنین تجارت را قوی تر کنیم که در آن صورت تولید افزایش می یابد و به رشد اقتصادی می رسیم .
سنگینیان گفت : بانک مرکزی باید نرخ بین بانکی را که به ۲۸ درصد می رسد کاهش دهد و وقتی بانکها نرخ سود مصوب را رعایت نمی کنند نمی توان به اثر بخشی سیاست های پولی امیدوار بود .
وی گفت : پرداخت پول به پیمانکاران نیز رویکرد خوبی است و می تواند بخش تولید واجرای طرح های عمرانی را تحریک کند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: از دی سال ۹۲ به بعد روند نزولی در بازار سرمایه ایران شکل گرفت و ارزش این بازار به اندازه ۳۸ درصد کوچک شده و ۲۰۲ هزار میلیارد تومان معادل حدود ۶۰ میلیارد دلار ، ارزش بازار سرمایه از بین رفته است اما این کاهش نتیجه تحولات درونی بورس نیست بلکه تحت تاثیر محیط بیرونی و محیط اقتصاد کلان قرار دارد.

اقتصاد آنلاین

به این پست امتیاز دهید
5/5

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *