شماره تماس کارگزاری توانا شعبه شیراز
07191015008

فنورد

#فنورد
?شرکت نورد و تولید قطعات فولادی با سرمایه ۱۴٫۴ میلیارد تومانی و بر مبنای اطلاعات هشت ماهه برای سال مالی منتهی به اسفند برای هر سهم سودی معادل با ۶۸٫۷ تومان برآورد کرده است

که در  ۸ ماهه اول سال ۹۱ درصد آن محقق شده است. جالب توجه است که سود محقق شده در ۸ ماهه اول سال نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۹۷ درصد رشد داشته است.
?فنورد در حالی پیش بینی سال مالی را برمبنای  اطلاعات هشت ماه ارایه کرده است

که نسبت به پیش بینی قبلی( بر مبنای اطلاعات سه ماهه)  ۸۸ درصد رشد داشته است؛ به عبارتی پیش بینی  سود هر سهم را از ۳۶٫۶ تومان به ۶۸٫۷ تومان رسانده است.
?علت عملکرد مناسب این شرکت در این است که حاشیه سود این شرکت معمولاً پایین است (حاشیه سود ناخالص ۹% و حاشیه سود خالص ۳%) و برای شرکت های با حاشیه سود پایین تغییر  جزیی قیمت محصولات منجر به تاثیر تصاعدی و چندین برابر در سود هر سهم می شود.

در واقع شرکت به لحاظ مقداری متعادل کار کرده است ولی با توجه به اهرمی بودن شرکت از بعد قیمت محصول و حاشیه سود، وهم چنین افزایش قیمت محصولات، توانسته است عملکرد مطلوب خود را به نمایش بگذارد.
?تولید اصلی شرکت ورق می باشد اما شرکت علاوه بر تولید ورق، پلیت، اسلب، قطعات ریخته گری و سازه های فلزی نیز تولید می کند. هرچند شرکت در ۸ ماهه علاوه بر ورق، اقلام فوق را نیز تولید کرده است

اما طبق گزارشات اعلامی فقط ورق به فروش رسانده است و درآمدی را ناشی از فروش این محصولات شناسایی نکرده است که باید منتظر توضیحات شرکت در خصوص عدم فروش این محصولات بود.
?با توجه به مطالب فوق میتوان بازهم منتظر تعدیلی مناسب از سوی سهم با توجه به افزایش نرخ فروش محصول اصلی و همچنین فروش سایر محصولات که در سال جاری تولید شده اما هنوز فروش نرفته باشیم.

نویسنده : رسول جاویدی تحلیلگر سایت

به این پست امتیاز دهید
5/5

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.