شماره تماس کارگزاری توانا شعبه شیراز
07191015008

مذاکره برای رفع زودهنگام تحریم سوئیفت

مذاکره برای رفع زودهنگام تحریم سوئیفت

اقتصاد > اقتصاد کلان – ایرنا گزارش داد: مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران گفت: در ماه های اخیر مذاکراتی برای رفع زودهنگام تحریم سوئیفت انجام شده و برای برداشته شدن این محدودیت بانکی آماده هستیم.

علی اشرف افخمی افزود: دوران پساتوافق و پسا تحریم، فرصتی است که می تواند قواعد بازی را تغییر دهد. مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران افزود: وجود نیروی کار تحصیل کرده و جوان، ثبات و امنیت، برخورداری از زیرساخت های لازم و وجود برنامه مدون فرصت مناسبی را برای جذب سرمایه گذاری در ایران فراهم کرده است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران گفت: نخستین گامی که برای پیشرفت نیاز داریم، پیوستن به شبکه جهانی سوئیفت و امکان برخورداری از نقل و انتقالات بانکی امن و ارزان است.

افخمی یافتن یک شریک مطمئن و معتبر را لازمه آغاز یک شراکت دانست و افزود: باید برای خارجی هایی که به دنبال شرکا و فرصت های مناسب در ایران هستند، خدمات مشاوره ای ارائه کرد.

وی در ادامه به وضعیت فعالیت بانک ها در کشور اشاره کرد و گفت: هم اکنون سهم بانک های دولتی از کل بازار سرمایه ۷۰ درصد است اما دولت برنامه های میان و بلندمدتی برای افزایش نقش بخش خصوصی در دست اجرا دارد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران همچنین با برشماری فرصت های سرمایه گذاری در ایران، افزود: مناطق آزاد عسلویه، چابهار و جاسک مناطق کلیدی در زمینه فرصت سرمایه گذاری هستند.

وی ادامه داد: ایران قصد دارد تولید نفت خود را از ۲٫۵ میلیون بشکه به ۴٫۵ میلیون و صادرات را تا ۲٫۲ میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

به این پست امتیاز دهید
5/5

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *