شماره تماس کارگزاری توانا شعبه شیراز
07191015008

نقشه بازار سشنبه ۲۳ مهر

امروز در ابتدا بازاری قرمز پوش داشتیم که بیشتر حقوقی ها عرضه داشتن در این بازار و در اخر بازار صف های فروش نمادهای خوب و با بنیاد مثل خودرویی و پالایشی در حال جمع اوری بود .

شاخص کل بورس ۳۰۹/۱۹۹/۶۴ و شاخص کل فرا بورس ۳/۹۲۴۰۷۴ .

بازار احتیاج به اصلاح داشت و باید اصلاح میکرد و هیچ جای نگرانی ندارد “نقدینگی خوبی وارد بازار شده و به همین راحتی نقدینگی خروج پیدا نمیکند “.

خبر خوش برای سهم های دارویی :

خبر خوش وزیر بهداشت :صادرات دارو به کشورهای افریقایی و اسیای میانه به ویژه در حوزه داروهای بایو لوژیک در حال انجام است و صادرات به اروپا را هم شروع کرده ایم . دارویی ها اینده خوبی دارن و با امدن گزارش ۶ماهه ورق بر میگردد .

خبر خوب برای سهم های پتروسیمی :خبر خوب برای اوره ها  قیمت اوره تعیین تکلیف شد … هر تن حدود ۸۰۰هزار تومان علی الحساب جهت تحویل به سازمان حمایت و ما به التفاوت توسط دولت پرداخت میگردد /متن مصوبه … قیمت فروش اوره در کیسه های ۵۰کیلیویی جهت تحویل به شرکت خدمات کشاورزی حدود ۳۹۸۰۰ تومان تعیین شده .در متن مصوبه قید شده است :سازمان برنامه و بودجه موظف است ما به التفاوت قیمت کشف شده در بورس کالا در شش ماهه گذشته با قیمت فروش شرکتهای پتروشیمی به بخش کشاورزی را پس از حسابرسی در لوایح بودجه سنواتی پیش بینی نماید تا پس از تصویب و تخصصی اعتبار توسط وزارت جهاد کشاورزی به شرکت ها پرداخت شود .

تحلیلی از گروه خودرویی ها :

یک زمانی نه چندان دور لیدر بازار   گروه خودرویی بودند و از طریق این گروه نقدینگی بسیار زیادی جذب بازار سرمایه میشد .در ماههای اخیر و در کنار افزایش چند برابری قیمت در برخی سهام و گروهها اکثر سهام این گروه رشد چندانی نداشته اند .با خبرهایی همچون افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و واگذاری بلوک بانک پارسیان ایران خودرو که سالهاست مطرح میباشد و به سرانجام نرسیده و خبرهای دیگر این گروه میتواند دوباره لیدر بازار شود و مورد توجه اهالی بازار قرار بگیرد .

نماد خبهمن :یکی از سهم های پر پتانسیل و با بنیاد و بسیار عالی در گروه خودرو خبهمن میباشد . خبهمن امسال از محل واگذاری سهام خود در سهم خریخت و از محل سود سرمایه گذاریها میتواند حدود ۴۵ تومان سود بسازد .

به این پست امتیاز دهید
5/5

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *