شماره تماس کارگزاری توانا شعبه شیراز
07191015008

هلدینگ خلیج فارس

سودآوری ۱٫۵ میلیارد دلاری هلدینگ خلیج فارس

 پتروتحلیل- هلدینگ خلیج فارس به همراه ۶ بانک کنسرسیوم تشکیل دادند.

علی حسینی، مدیرعامل مدبران اقتصاد در گفت و گو با «پتروتحلیل» با اعلام این خبر گفت: جهت پیشبرد سریع طرح های صنعت پتروشیمی کنسرسیومی از ۶ بانک و هلدینگ خلیج فارس تشکیل شد که تحول عظیمی در صنعت بانک و پتروشیمی است.

وی در ادامه افزود: در گام اول ٢.٣ میلیارد یورو برای پرداخت به پروژه بید بلند در این کنسرسیوم مورد موافقت قرار گرفته است.

مدیرعامل مدبران اقتصادخاطر نشان کرد: ظرفیت تولید پالایشگاه بید بلند ۳٫۵ میلیون تن گاز درسال است که این مقدار شامل تولید روزانه ۵۶٫۵ میلیون متر مکعب گاز در روز می شود و این یک پروژه ملی است که با اجرایی شدن آن از هدر رفت حجم قابل توجهی از گاز تولیدی کاسته و افزایش صادرات را به دنبال خواهد داشت.

وی با اعلام این مطلب که حداقل سودآوری این طرح سالانه ٧۵٠ میلیون دلاراست، افزود: پالایشگاه بید بلند بالادست پتروشیمی های عظیمی چون گچساران، دهدشت، ممسنی،کازرون و بروجن بوده و پیش بینی می شود که کل زنجیره با افزایش سود آوری همراه شود.

وی همچنین تاکید کرد: کل زنجیره موجب صادرات و سود آوری و ایجاد ارزش افزوده سالیانه حداقل ١.۵ میلیارد دلار برای کشور و هلدینگ خلیج فارس در پی خواهد داشت.

این کنسرسیوم توسط هلدینگ خلیج فارس به همراه بانک های ملت، تجارت، سپه،صنعت و معدن و پارسیان تشکیل شده است.

به این پست امتیاز دهید
5/5

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *