جهت مشاهده تحلیل ها

ورود / ثبت نام کنید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

همین الان

وارد ارزدیجیتال شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

وارد بورس ایران شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همکاری های پالایشی پس از برجام

همکاری های پالایشی پس از برجام

پتروتحلیل- ایران و ژاپن در بخشهای پتروشیمی، پالایش و پخش و ال‌ان‌جی می توانندپس از اجرای برجام همکاری کنند.

بیژن زنگنه پس از دیدار روز گذشته خود با فومیو کیشیدا، وزیر امور خارجه ژاپن با اشاره به روابط دو کشور قبل از تحریمها درباره این که چه زمانی مذاکره با ژاپنی ها منجر به امضای قرارداد می شود، گفت: ابتدا باید برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) عملیاتی شود و پس از آن برای سپردن کار به شرکتها مناقصه برگزار خواهد شد.

وی با بیان این که اگر سرمایه گذاری به صورت مستقیم از سوی شرکتها انجام شود دیگر نیازی به انجام مناقصه نیست، تصریح کرد: ایران و ژاپن می توانند در بخشهای پتروشیمی، پالایش و پخش و ال ان جی همکاری کنند.

وزیر نفت با اشاره به این که سفر وزیر خارجه ژاپن به ایران دومین سفر مقامات بلندپایه ژاپن به ایران است، یادآور شد: پیش از این، مقامهای متی ژاپن به ایران آمدند؛ ضمن این که مذاکره با شرکتهای ژاپنی پیوسته ادامه دارد.

وی با تاکید بر این که شرکتهای ژاپنی اگر بخواهند فعالیتهای خدماتی خود را در ایران گسترش دهند باید پوشش بیمه ای ایجاد کنند، گفت: شرکتهای ژاپنی با اتکا به پوشش بیمه ای می توانند پروژهایی را که در ایران می خواهند اجرا کنند،فاینانس کنند.

زنگنه به سابقه خوب همکاری ایران و ژاپن در گذشته اشاره کرد و گفت: ژاپنیها در گذشته کارهای خوبی در ایران انجام دادند و امیدوارم روابط دو کشور پس از تحریمها گسترش یابد و سبب تولید ثروت در کشور شود.

وزیر نفت با بیان این که انتظار ما این است که میزان برداشت نفت ژاپن از ایران به سطح پیش از تحریمها برگردد به حضور شرکتهای معتبر ژاپنی در دیدار روز گذشته اشاره کرد و گفت: ژاپنیها علاقمند به حضور در بخش بالادستی و پایین دستی نفت ایران هستند.

پترو تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *