شماره تماس کارگزاری توانا شعبه شیراز
07191015008

ورود قیمت دلار به کانال ۱۴ هزار تومان

این هفته صحنه پیشروی دلار در کانال ۱۴ هزار تومانی و شکست سطح مقاومتی ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومانی بود.  هم جهت با افزایش نرخ دلار، سکه تمام بهار آزادی ۶۵ هزار تومان رشد را تجربه کرد و با عبور از کانال ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی به بهای ۵ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان رسید.

عوامل سیاسی اصلی افزایش نرخ دلار دو عامل بود: اولی جوسازی معامله‌گران پیرامون تصمیم احتمالی FATF مبنی بر وارد کردن ایران به لیست سیاه خود و دیگری، احتمال بالا رفتن تنش‌های درون حاکمیتی پس از انتخابات مجلس شورای اسلامی.
نشست گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در پاریس آغاز شده است و به احتمال زیاد تصمیم این نهاد در مورد ایران حداکثر تا ابتدای هفته بعد مشخص خواهد شد؛ برخی معامله‌گران باور دارند تا اعلام تصمیم FATF نوسانات بازار به شکل رفت و برگشتی ادامه خواهد یافت و بازار تحت تاثیر اخبار خواهد بود. در این میان، عده‌ای نیز باور دارند، ایران به دنبال آن است که با مذاکرات تعلیق دوباره بخشی از اقدامات تقابلی را تمدید کند.
در بحث انتخابات به احتمال زیاد گروهی در انتخابات مجلس پیروز خواهند شد که با رویه کنونی دولت مخالفت دارند و همین مساله از نگاه فعالان بازار تنش‌های درون حاکمیتی را بالا می‌برد.
عامل موثر غیر سیاسی در افزایش نرخ دلار، نرخ حواله درهم است که در روز های گذشته به مرز ۳هزار و ۹۰۰ تومان رسیده است. اولین مقاومت احتمالی این نرخ، ۴۰۰۰هزار تومان است که بر اساس ان میتوان گفت که اولین مقاومت معتبر نرخ دلار رقم ۱۴هزار و ۷۰۰ تومان است.

به این پست امتیاز دهید
5/5

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.