شماره تماس کارگزاری توانا شعبه شیراز
07191015008

وعده روزهای خوش بورس در سه ماه پایانی سال

وعده روزهای خوش بورس در سه ماه پایانی سال

یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید براینکه، در شرایط کنونی نقد کردن سهام به سرمایه گذاران پیشنهاد نمی شود، گفت: تصور می کنم حداقل در سه ماه پایانی امسال شاهد یک رشد معقول در کلیات بورس باشیم.

یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید براینکه، در شرایط کنونی نقد کردن سهام به سرمایه گذاران پیشنهاد نمی شود، گفت: تصور می کنم حداقل در سه ماه پایانی امسال شاهد یک رشد معقول در کلیات بورس باشیم.

به گزارشپایگاه اطلاع رسانی اخبارپول ، مهدی صادقی در گفت وگو با ایرنا، با یادآوری تحلیل های گذشته مبنی بر اینکه بازارسرمایه بنا به دلایل مختلف و براساس مولفه ها و متغیرهای کنونی تا اوایل سال نو میلادی بین کانال ۶۱ تا ۶۳ هزارواحدی نوسان خواهد داشت، افزود: دلیل این امر سیاست های تیم اقتصادی دولت بود ضمن اینکه دولت برای آینده بورس برنامه دقیق پیش بینی کرده که بزودی شاهد اثرات آن خواهیم بود.
به گفته وی، بازار از فضای هیجانی سال های گذشته کاملا رها شده و به هیچ خبری چه مثبت و چه منفی واکنش سخت هیجانی نشان نمی دهد.
این کارشناس بازار سرمایه، این وضعیت را برای بورس کشور بسیار معقول دانست و گفت: در کشور ما تعداد خبرهای خوب و بد زیاد است؛ اگر بازار بخواهد با این روند بالا و پایین شود مانند سال گذشته ریزش و همانند اوایل امسال صعود می کند بنابراین وضعیت کنونی به شدت به نفع کلیات بازار است.
صادقی با تاکید بر اینکه، این امر به این مفهوم نیست که تغییرات بنیادی در صنعت و اقتصاد کشور نمی تواند بازار را حرکت دهد، ادامه داد: در ۱۰ تا ۱۵ روز گذشته، اشتهای حقوقی ها برای خرید بیشتر شده است؛ هر چه سهامداران حقیقی با ضرر و ناامیدی از سهم ها فرار می کنند ، حقوقی ها و سهامداران عمده به تدریج در حال تجدید و تکمیل پرتفوی خویش هستند.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: برای نمونه سه شنبه هفدهم آذرماه شاهد ایفای نقش حقوقی ها در حدود ۸۷ نماد بعنوان خریدار بودیم و با این خریدها از شناوری سهم ها بتدریج کاسته خواهد شد بنابراین اگر در چنین شرایطی شاخص میل به صعود داشته باشد و نمادها جان بگیرند، حقیقی ها به بازار حمله می کنند و سهم ها سریع تر صعود خواهد کرد بنابراین صف خرید تشکیل می شود.
صادقی گفت: در این شرایط حقوقی ها به تدریج تصمیم به فروش می گیرند و بر همین اساس معتقدم روزهای خوب بازار نزدیک است.
وی با تاکید بر اینکه در سه ماه پایانی امسال شاهد یک رشد معقول مناسب در کلیات بورس خواهیم بود، گفت: البته تحلیل تکنیکالی بازار این وضعیت را تائید نمی کند اما باید منتظر باشیم و ببینیم.

به این پست امتیاز دهید
5/5

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *