جهت مشاهده تحلیل ها

ورود / ثبت نام کنید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

همین الان

وارد ارزدیجیتال شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

وارد بورس ایران شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

پاسخ به طرح‌افزایش‌سرمایه ۱۰۰درصدی‌”خاهن”

مدیر اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سازمان بورس درباره طرح اولیه افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی شرکت آهنگری‌ تراکتورسازی‌ ایران‌ و اعتراض سهامداران توضیح داد.

غلامرضا ابوترابی، درباره طرح اولیه افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی شرکت آهنگری‌ تراکتورسازی‌ ایران‌ که بعد از افزایش سرمایه ۴۰۰ درصدی بهمن ۹۳ با توقف ۵ ماهه نماد و مسائل مربوط به فروش سهام حق تقدم و واریز وجه و اعتراض سهامداران همراه بود، توضیح داد: نکته اول این است که مدیران شرکت طبق روال جاری ، صرفا” درباره برنامه افزایش سرمایه شفاف سازی کرده اند و تاکنون مدارک و مستنداتی ارایه نداده اند.

وی ادامه داد: نکته دوم این است که پیش از این هم درخواست افزایش سرمایه مطرح شده بود که به دلیل عدم پیگیری مسئولان و مدارک، پرونده ایی برای آن تشکیل نشد و برگشت داده شد.

این مقام مسئول تاکید کرد: اما نکته سوم و مهم است سازمان بورس مسائل قبلی این شرکت در افزایش سرمایه ۴۰۰ درصدی و بروز مشکلاتی در واریز وجه به حساب سهامداران مشمول را مدنظر قرار داده و در صورت ارایه مدارک و مستندات برای افزایش سرمایه ، این موارد را حتما” در تصمیم گیری ها لحاظ خواهد کرد.

ابوترابی در واکنش به این نکته که هنوز تعدادی از سهامداران قادر به دریافت وجوه به رغم وعده های مسئولان “خاهن” نشده اند و نسبت به افزایش سرمایه مجدد آن معترض هستند، تاکید کرد: طبیعی است هیات مدیره سازمان بورس و مسئولان تصمیم گیر در صورت وجود موارد قبلی و عدم حل مشکلات و پرداختن نشدن وجوه سهامداران، مجوزی برای افزایش سرمایه مجدد این شرکت صادر نخواهند کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از بورس پرس، براساس این گزارش، شرکت آهنگری‌ تراکتورسازی‌ ایران‌ دو هفته پیش از برنامه تامین مالی جدیدی خبر داده بود تا سرمایه اسمی ۳۲ میلیارد تومانی را در صورت تایید و موافقت حسابرس و سازمان بورس و از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به بیش از ۶۴ میلیارد تومان برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *