جهت مشاهده تحلیل ها

ورود / ثبت نام کنید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

همین الان

وارد ارزدیجیتال شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

وارد بورس ایران شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

پدیده شاندیز قانونمند می‌شود

 

پدیده شاندیز قانونمند می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: شرکت پدیده شاندیز در حال عبور از شرایط فعلی و رفتن به سمت قانونمند شدن است که مالکین آن متعهد به انجام این مراحل شده اند.

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، سید محسن صادقی چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران افزود: شرکت پدیده شاندیز در حال طی مسیر فرآیند برای قانونمند کردن فعالیتهای خود است تا تخلفاتش در بخش تغییر کاربریها، ساخت و سازهای غیرمجاز، تملک نکردن زمین اراضی و رعایت نکردن ضوابط را جبران کند.

وی گفت: در این چارچوب شرکت پدیده باید گزارش حسابرسی سال گذشته ١٨ شرکت وابسته خود را به سازمان حسابرسی دولتی ارائه کند و این سازمان نیز ملزم شده ظرف مدت مشخص پس از ارزیابی حسابرسی، نسبت به ورود پدیده به بورس اقدام کند.

معاون استاندار خراسان رضوی واگذاری بخشی از اماکن تجاری، مسکونی و اداری به سهامداران و طلبکاران را دومین اقدامی دانست که شرکت پدیده باید انجام دهد.

وی افزود: سومین اقدام این شرکت نیز در فرآیند قانونمند شدن جلب مشارکت سرمایه گذار در تکمیل پروژه هایش است.

موسسه مالی آرمان
صادقی در مورد موسسه آرمان و تجمع سپرده گذاران در مقابل شعبه های آن در مشهد نیز گفت: سپرده گذاران به این موسسه مهلت دهند تا کمبود نقدینگی خود را جبران کند.

وی افزود: موسسه مالی اعتباری آرمان و هشت تعاونی دیگر قرار بود ادغام و تبدیل به یک بانک شوند اما هنگام طی این فرآیند سپرده گذاران مصرانه خواستار بازپس گیری سپرده های خود شده اند که این وضع شرایط را برای موسسه مشکل کرده است.

معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در شرایط فعلی مووسسه مالی اعتباری آرمان مشکل نقدینگی دارد و اگر مورد هجوم درخواست بازپس گیری سپرده ها شود قادر به مدیریت منابع خود نخواهد بود.

وی گفت: مقرر شد مشکل کمبود نقدینگی این مووسسه برطرف شود لذا سپرده گذاران اندکی مهلت دهند تا فرآیند بانک شدن آن طی شود.

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *