جهت مشاهده تحلیل ها

ورود / ثبت نام کنید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

همین الان

وارد ارزدیجیتال شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

وارد بورس ایران شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

زشریف

آیا «زشریف» ارزش خرید دارد؟

شرکت کشت و صنعت شریف آباد در سال مالی منتهی به آذر ماه سال ۹۷ مبلغ ۱۰۴ میلیارد تومان درآمد ساخته است که با این میزان درآمد در سطح شرکت‌های با درآمد بالا گروه کشت و زراعت قرار دارد.

آیا «زشریف» ارزش خرید دارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت کشت و صنعت شریف آباد با سرمایه ۵۲ میلیارد تومان در صنعت زراعت و خدمات وابسته فعال می‌باشد.

دارایی‌های این شرکت ۱۱۸ میلیارد تومانی می‌باشد که بخش اصلی دارایی‌های شرکت را دارایی‌های ثابت مشهود (۸۰ میلیارد تومان) تشکیل می‌دهد.

زشریف در عملکرد یک ساله منتهی به آذر ماه سال ۹۷ مبلغ ۱۰۴ میلیارد تومان درآمد داشته است و با این میزان درآمد سود عملیاتی ۱۱ میلیارد تومانی و سود خالص هشت میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومانی ساخته است.

این شرکت در سال مالی منتهی به آذر ماه سال ۹۷ به ازای هر سهم سود ۱۷۰ ریالی شناسایی کرده است.

درآمد عملیاتی شرکت در سال مالی ۹۷ نسبت به سال قبل ۵۱ درصد رشد داشته است و سود عملیاتی ۵۷ درصد و سود خالص زشریف رشد ۱۳۵ درصدی در این مدت داشته است.

حاشیه سود خالص زشریف از پنج درصد در سال ۹۶ به هشت درصد در سال ۹۷ افزایش یافته است که بهبود عملکرد سودآوری زشریف در سال مالی ۹۷ را نشان می‌دهد.

همچنین سود خالص به ازای هر سهم شرکت رشد ۱۳۳ درصدی داشته است.

شیر، گاو و گوساله نر، محصولات زراعی و انواع محصولات لبنی از محصولات شرکت می‌باشد اما شیر به عنوان محصول اصلی شرکت می‌باشد که در سبد درآمدی شرکت سهم ویژه‌ای دارد.

کل فروش شرکت ۱۰۴ میلیارد تومان می‌باشد که ۵۶ میلیارد تومان شرکت را درآمد حاصل از فروش شیر تشکیل می‌دهد، بنابراین تغییر در نرخ فروش این محصول اثر قابل توجهی بر درآمد شرکت دارد.

نرخ‌گذاری شیر توسط دولت انجام می‌گیرد.

مقایسه سطح درآمدی زشریف

مقایسه سطح درآمدی زشریف و مقایسه آن با شرکت‌های هم‌گروه نشان می‌دهد زشریف با ۱۰۴ میلیارد تومان درآمد عملیاتی از شرکت‌های با درآمد بالای این گروه قرار دارد.

متوسط درآمد این گروه با در نظر گرفتن این هشت شرکت، در یک سال مالی ۹۶ میلیارد تومان می‌باشد، که درآمد یک ساله زشریف نشان می‌دهد که از متوسط گروه درآمد بالاتری ساخته است.

زشریف بودجه ۱۶۷ میلیارد تومانی برای سال مالی ۹۸ پیش‌بینی کرده است.

درآمد زشریف از ۳۶ میلیارد تومان در سال ۹۲ به ۱۰۴ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده است همچنین بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی زشریف از ۲۸ میلیارد تومان به ۸۴ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده است.

زشریف برای سال مالی منتهی به آذر ماه سال ۹۸ درآمد ۱۶۷ میلیارد تومانی را برآورد کرده است بنابراین این شرکت برای هر میان دوره سه ماهه بایستی درآمد ۴۲ میلیارد تومانی بسازد.

زشریف در عملکرد سه ماهه منتهی به اسفند ماه سال ۹۷ مبلغ ۲۷ میلیارد تومان درآمد ساخته است که از میزان برآوردی شرکت پایین‌تر می‌باشد.

منبع : تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *