شماره تماس کارگزاری توانا شعبه شیراز
07191015008

اعلام افزایش سرمایه و سودآوری ۶ نماد بورسی

دو قرارداد سودآور «سرچشمه»

مدیر عامل سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با اشاره به عقد قرارداد احداث کارخانه فلوتاسیون سرباره در اسفند ماه سال گذشته و سودآوری بالای این دو قرارداد برای شرکت گفت: مجموع ارزش‌ ریالی و ارزی این پروژه در حدود ۴۵۰ میلیارد تومان است و این شرکت موظف است در دو سال آن را به‌ صورت EPC اجرا کند.

علی ارجمندی درباره تأثیر این پروژه بر عملکرد مالی سال ۹۸ سرمایه‌گذاری مس سرچشمه گفت: از آنجا که شرکت در اجرای این پروژه پیمانکار است، حاشیه سودی ۱۵ الی ۲۰ درصد از این پروژه دارد که در سال جاری و سال آینده با توجه به پیشرفت پروژه سود شناسایی می‌شود.

به گفته وی ارز انجام این پروژه یوان بوده و قسمت عمده تجهیزات و ماشین‌آلات فلوتاسیون از کشور چین تهیه می‌شود، بنابراین تحریم‌های اخیر برای شرکت، مشکل خاصی ایجاد نخواهد کرد. به‌علاوه اینکه شرکت از جهت ارزی و انعقاد قرارداد تمهیدات لازم را به عمل آورده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی کارخانه اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه در سال گذشته گفت: با راه‌اندازی این کارخانه شرکت سرمایه‌گذاری اقدام به عقد قرارداد با شرکت ملی صنایع مس ایران در خصوص حمل اسیدسولفوریک کرد.

در خبر دیگر، ارزش بازار شرکت سرمایه‌گذاری توسعه ملی در دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ اردیبهشت ماه سال ۹۸، با افزایش ۶۰۵ میلیارد و ۶۵۸ میلون ریال به سه هزار و ۸۱۶ میلیارد و ۴۲۹ میلیون ریال ر

سید.

درآمد «شخارک» افزایشی بود

شرکت پتروشیمی خارگ با سرمایه دو هزار میلیارد ریال گزارش فعالیت یک ماهه منتهی به پایان اردیبهشت ماه سال جاری را منتشر کرد.

شرکت پتروشیمی خارک در دوره یک ماهه منتهی به پایان اردیبهشت ماه سال جاری، معادل دو هزار و ۸۴۴ میلیارد و ۴۷۵ میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده است.

بررسی آمار تولید و فروش این شرکت نشان می‌دهد در این دوره «متانو

ل” با تولید ۵۷ هزار و ۲۰۲ تن در صدر بیشترین تولید در بین محصولات شرکت پتروشیمی خارگ قرار داشته است.

در این دوره یک ماهه، همین محصول نیز با فروش ۴۵ هزار و ۴۸ تن در صدر فروش های اردیبهشت ماه «شخارک» قرار گرفت.

شرکت پتروشیمی خارگ از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری، معادل پنج هزار و ۳۴۰ میلیارد و ۲۸۳ میلیون ریال محصول به فروش رسانده است که نسبت به دوره مشابه در سال پیش از رشد ۸۹ درصدی برخوردار بوده است.

در خبر دیگر، هیات‌مدیره عمران و سازندگی استان قزوین افزایش ۱۵۰ درصدی این شرکت از محل آورده نقدی سهامداران را به تصویب رساند.

همچنین در خبر، مجمع شرکت سبحان انکولوژی امروز برگزار شد و به ازای هر سهم ۱۲ تومان سود تقسیم کرد.

درصد فروش سهام ایران خودرو، سایپا و چند پالایشگاه و شرکت

پیرو آخرین جلسه هیات واگذاری که عرضه باقی مانده سهام دولت در شرکت‌های بزرگ به صورت بلوکی به همراه قیمت پایه به تصویب رسید تا سازمان خصوصی‌سازی آماده فروش ۱۸ شرکت بورسی و فرابورسی شود، میزان سهام دولت در هر یک از این شرکت‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

میزان سهام دولت در پنج پالایشگاه بندرعباس، تهران، تبریز، شیراز و لاوان و در قالب شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی بالغ بر ۲۰ درصد و در پالایشگاه اصفهان ۹٫۹ درصد است.

همچنین میزان سهام در دو بانک تجارت و ملت ۱۶٫۹ درصد و در بانک صادرات ۱۸٫۴ درصد را شامل می‌شود.

میزان این سهام در فولاد مبارکه ۱۷٫۱ درصد متعلق به سازمان ایمیدرو، ایران خودرو و سایپا ۱۲٫۲ و ۱۵٫۹ درصد متعلق به ایدرو، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس ۱۷٫۴ درصد متعلق به شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ملی مس ۱۲ درصد متعلق به ایمیدرو، بیمه البرز ۱۷٫۳ درصد، کشت و صنعت و دامپروری پارس ۳۹٫۹ درصد متعلق به کشت و صنعت و دامپروری مغان و سرمایه‌گذاری ملی ایران ۳۷٫۳ درصد متعلق به شرکت توسعه معادن جنوب را شامل می‌شود.

همچنین در خبر دیگر، زرین معدن آسیا در سال مالی ۹۷ با دستیابی به ۳۶۵ میلیارد ریال سود خالص، توانست ۷۳۰ ریال سود به ازای هر سهم محقق کند.

خبر دیگر حاکی از آن است که شرکت پتروشیمی مارون در دوره دو ماهه منتهی به پایان اردیبهشت ماه سال ۹۸، معادل ۱۸ هزار و ۹۲۷ میلیارد و ۳۷۸ میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رساند که نسبت به دوره مشابه در سال پیش رشد ۱۴۶ درصدی را نشان می‌دهد.

منبع: تجارت نیوز

به این پست امتیاز دهید
5/5

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *