شماره تماس کارگزاری توانا شعبه شیراز
07191015008

زمان عرضه اولیه”سیمرغ” مشخص شد

زمان عرضه اولیه پنجمین شرکت بازار مشخص و مقرر شد ۱۰ درصد از سهام سیمرغ یکشنبه هفته آینده در بازار دوم معاملات بورس واگذار شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی طی سال جاری، چهار شرکت سرمایه گذاری صدر تامین، کشت و صنعت شریف آباد، ژلاتین کپسول و پلی پروپیلن جم وارد بازار سرمایه شده اند که امروز جلسه معارفه شرکت سیمرغ (ساعت ۱۵ تا ۱۷ در هتل سیمرغ ) برگزار می شود تا با اعلام آخرین وضعیت مالی و عملیاتی و پاسخ به سئوالات توسط مدیران، این شرکت ۱۳۰ میلیارد تومانی به عنوان پنجمین سهم تازه وارد آماده عرضه اولیه باشد.

براین اساس، زمان عرضه اولیه “سیمرغ” مشخص شده و قرار است یکشنبه دوم تیر ۱۰ درصد از سهام شامل ۱۳۰ میلیون سهم در محدوده قیمتی ۵۰۰ تا ۵۱۰ تومانی هر سهم و سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی ۴۰۰ سهم در بازار دوم معاملات بورس عرضه شود.

این عرضه توسط  سهامداران عمده و شامل خدمات پشتیبانی مهر ۷۸، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، بانک تجارت و شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا به ترتیب با ۶٫۲، ۱٫۷، ۱٫۱ و یک درصدی و از طریق کارگزاری بانک کشاورزی انجام خواهد شد.

در ترکیب سهامداری “سیمرغ” ، خدمات پشتیبانی مهر ۷۸ با ۵۳٫۱ درصد، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی با ۱۴٫۷ درصد، بانک تجارت با ۹٫۶ درصد، شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا با ۹٫۳ درصد و بخش خصوصی با ۱۳٫۳ درصد حضور دارند. متعهد خرید نیز تامین سرمایه امید و سقف تعهد خرید مجموعا ۵۰ درصد سهام قابل عرضه است.

طبق بررسی های بورس پرس، این شرکت که خرداد ۱۳۵۳ تاسیس شده ، دارای ۱۶۱۹ نیروی انسانی بوده و بزرگترین مرغداری ایران بشمار می رود و جزئی از واحدهای تجاری فرعی شرکت پشتیبانی مهر ۷۸ است.

گروه سیمرغ شامل شرکت اصلی و واحدهای تابعه و شرکت‌های فرعی مقوا سازی شرق ،توسعه کشت ذرت و مهرگستران سیمرغ زیاران است.همچنین طبق مجمع فوق العاده اردیبهشت سال گذشته ، سال مالی شرکت از اول فروردین به اول دی ماه تغییر یافته است.

منبع: بورس پرس

به این پست امتیاز دهید
5/5

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.