جهت مشاهده تحلیل ها

ورود / ثبت نام کنید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

همین الان

وارد ارزدیجیتال شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

وارد بورس ایران شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

عملکرد یک شرکت دارویی و ورود زیره به بورس کالا

عملکرد سه ماهه یک شرکت دارویی

سعید باستانی با بیان اینکه هماهنگی‌ها برای شروع معاملات زیره سبز در بورس کالا به صورت گواهی سپرده کالایی و قراردادهای آتی انجام شده و به زودی شاهد به صدا درآمدن زنگ معاملات زیره در بورس خواهیم بود گفت: برای موفقیت عرضه زیره سبز در بورس کالا یک نقشه راه روشن به نام معاملات زعفران بورسی داریم. به طوری که تقریبا یک سال پیش بود که قرارداد آتی زعفران در بورس آغاز شد که برخی‌ها این معاملات را کم فروغ پیش‌بینی می‌کردند اما آمارها بیانگر رونق قابل توجه معاملات طلای سرخ در بورس کالای ایران است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: زیره سبز نیز همانند زعفران محصول شناخته شده و پرطرفداری در حوزه غذایی و دارویی است که در کشورهای غربی آسیا نیز طرفداران زیادی دارد. از این رو باید در مرحله نخست زیره کاران باسابقه را به سمت حضور در معاملات ترغیب کرد تا رفته رفته کل کشاورزان این حوزه با سازوکار و مزایای بورس آشنا شوند.

به گفته باستانی در صورت حمایت مسئولان به خصوص در وزات جهاد کشاورزی و همکاری سایر نهادها، اگر معاملات زیره سبز و زعفران در کنار هم با رونق خوبی همراه شوند این دو محصول به دو نماد موفق کالای کشاورزی بورسی شناخته می‌شوند و سایر کالاها نیز بر اساس همین الگو می‌تواند در بازار شفاف بورس کشف نرخ شوند.

در این زمینه مجلس نیز از بورسی شدن انواع محصولات کشاورزی که به اصلاح زیرساخت‌ها و شفافیت این بازارها منجر می‌شود، استقبال می‌کند.

عملکرد سه ماهه یک شرکت دارویی

شرکت دارویی ره‌آورد تامین با سرمایه ۲۰۰ میلیارد ریال، صورت‌های مالی سه ماهه دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۱۳۹۸ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

شرکت دارویی ره‌آورد تامین در دوره یاد شده، مبلغ ۲۵ میلیارد و ۵۱۱ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۱۲۸ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۷ معادل ۱۲۷ درصد افزایش داشته است.

با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ ۴۱ میلیارد و ۶۷۹ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حساب‌های این شرکت فرابورسی منظور شد.

«درهاورد» در دوره سه ماهه سال مالی منتهی به اسفند ماه سال ۹۷، به صورت حسابرسی نشده، مبلغ ۱۰ میلیارد و ۸۱۹ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۵۴ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود.

در خبر دیگر، شرکت سالمین در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۱۳۹۷، به ازای هر سهم خود ۴۰۹ ریال سود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ افزایش ۸۵ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین در خبر دیگر، در راستای برنامه‌های اقتصادی عربستان برای جدایی از اقتصاد وابسته به نفت تا سال ۲۰۳۰ میلادی، این کشور قصد دارد تا سال جاری، سهام آرامکو را به صورت عرضه اولیه، وارد بورس کند.

رشد ۱۱۱ درصدی درآمد «های وب»

شرکت داده گستر عصر نوین که با سرمایه ۴۰۰ میلیارد تومانی در بازار دو معاملات برس درج شده و مشمول ادامه تعلیق نماد تا ۲۴ یر ماه شده، گزارش عملکرد خرداد و سه ماهه نخست دوره مالی سال ۹۸ را منتشر کرد.

بر این اساس، «های وب» در خرداد ۳۱٫۲ میلیارد تومان درآمد از ارائه خدمات IT، فروش تجهیزات سمت مشترکین، ارائه خدمات پروانه FCP ، FWA و TRUNK و ارائه خدمات اجباری (USO) در مناطق روستایی شناسایی کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱۱ درصد افزایش یافته است.

این شرکت در عملکرد سه ماهه ۹۲٫۱ میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

در خبر دیگر، بر اساس شفاف‌سازی صورت گرفته در سامانه کدال، شرکت بیمه اتکایی ایرانیان اعلام کرد: با توجه به ماده سه دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار «مصوب ۱۷ مهر ماه سال ۹۵ هیات‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار» هیات‌مدیره این شرکت بیمه‌ای به منظور پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان به مبلغ ۳۲۵ میلیارد تومان از محل سود انباشته، سایر اندوخته‌ها به منظور اصلاح ساختار مالی و تقویت ظرفیت‌های عملیاتی که در ۱۱ تیر ماه سال ۹۸ به تصویب رسیده و برای اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شد و بر این اساس اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می‌شود.

همچنین در خبر دیگر، بهای قثابت طی سه ماه گذشته بیش از چهار برابر شده و با رسیدن از محدوده قیمتی ۴۵۰ تومان بازدهی بالاتر از ۳۱۰ درصدی را نصیب سهامداران خود و قثابت را به یکی از پربازده‌ترین سهام بهار ۹۸ مبدل کرده است.

اعلام زمان مجمع سالانه پتروشیمی نوری

در حالی روز گذشته محمود گودرزی معاون بازار شرکت بورس درباره آخرین وضعیت عرضه اولیه سهام پتروشیمی نوری مبنی بر عدم فراهم شدن واگذاری به دلیل عدم رعایت برخی الزامات و تعهدات بعد از اتمام مهلت شش ماهه و پس از آن تمدید زمان دو ماهه خبر داد که با توجه به لزوم مجدد طی فرایند پذیرش، زمان برگزاری مجمع سالانه این شرکت ۳۰۰ میلیارد تومانی اعلام شد.

بر این اساس، سهامداران «نوری» که قرار بود بعد از عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام به مجمع بروند، ساعت ۹ روز یکشنبه ۲۳ تیر ماه در محل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس واقع در میدان هفت تیر، ابتدای کریمخان زند جهت تصویب صورت‌های مالی منتهی به اسفند ماه گذشته تصمیم‌گیری می‌کنند.

بنابراین گزارش ، پتروشیمی نوری با ظرفیت ۴٫۵ میلیون تن در سال، بزرگترین تولیدکننده مواد آروماتیکی جهان است و هلدینگ خلیج فارس با ۷۶٫۵ درصد و تاپیکو با ۱۷ درصد در ترکیب سهامداری آن حضور دارند.

در خبر دیگر، مجمع عمومی شرکت تولیدی ایران تایر تقسیم مبلغ ۷۸۰ ریال سود نقدی و هزار و ۱۷۸ ریال سود خالص برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *