شماره تماس کارگزاری توانا شعبه شیراز
07191015008

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۴/۱۵

نفت

در حالی که تنش ها با ایران و همچنین تمدید توافق کاهش تولید بین اوپک و متحدانش موجب تقویت قیمت ها شده است، قیمت نفت روز جمعه افزایش داشت، اما انتشار آمارهای اقتصادی ضد و نقیض موجب شد رشد قیمت محدود باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۹۳ سنت معادل ۱٫۴۷ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۲۳ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم در پایان معاملات روز جمعه با ۱۷ سنت افزایش به ۵۷ دلار و ۵۱ سنت رسید. بازار آمریکا روز پنجشنبه به مناسبت روز ملی این کشور تعطیل بود.

در حالی که نگرانی ها در مورد کند شدن رشد اقتصاد جهانی تاثیرات ناشی از ریسک های متوجه عرضه نفت را کمرنگ کرده، قیمت هر دو شاخص نفتی در این هفته شاهد کاهش بود. نفت برنت و نفت خام آمریکا به ترتیب افت قیمت هفتگی ۳٫۳ و ۱٫۸ درصدی را تجربه کردند.

جنگ تجاری میان آمریکا و چین موجب شده تا چشم انداز اقتصاد جهانی و تقاضا برای نفت تیره و تار شود، اما مذاکرات میان دو کشور برای دستیابی به یک توافق تجاری هفته آینده از سر گرفته خواهد شد.

آمارهای جدید نشان می دهد که ثبت سفارشات صنعتی در آلمان در ماه می بیش از حد انتظار کاهش یافته و وزارت اقتصاد این کشور گفته این بخش از اقتصاد آلمان احتمالا در ماه های آینده نیز عملکرد ضعیفی خواهد داشت.

وزارت کار آمریکا اعلام کرده، میزان فرصت های شغلی ایجاد شده در بخش غیرکشاورزی آمریکا در ماه گذشته به ۲۲۴ هزار مورد رسیده که بیشترین میزان در ۵ ماه گذشته بوده است. اما ثبت سفارشات جدید برای کالاهای کارخانه ای در این کشور در ماه می برای دومین ماه متوالی کاهش داشته است.

دلار

 صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۲ هزار و ۸۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار و ۷۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۴ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار و ۶۵۰ تومان است.

به گزارش تسنیم، ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

به این پست امتیاز دهید
5/5

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.