جهت مشاهده تحلیل ها

ورود / ثبت نام کنید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

همین الان

وارد ارزدیجیتال شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

همین الان

وارد بورس ایران شوید

جهت ثبت نام کلیک کنید

قیمت جهانی طلا و نفت امروز ۱۳۹۸/۰۴/۱۷

قیمت نفت امروز دوشنبه با افزایش همراه بود و روند افزایشی جلسه گذشته را که به دلیل آمارهای مثبت بازار کار آمریکا آغاز شده بود ادامه داد، هرچند که نگرانی ها از ادامه جنگ تجاری میان آمریکا و چین موجب شد رشد قیمت محدود باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۰ سنت معادل ۰٫۲ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۳۳ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۱۴ سنت معادل ۰٫۲ درصد افزایش به ۵۷ دلار و ۶۵ سنت رسید.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «بازار نفت به لطف انتشار گزارش مثبت از بازار کار آمریکا، معاملات این هفته را با روندی افزایشی آغاز کرده است… با این حال، به دلیل نگرانی از کند شدن رشد اقتصاد جهانی تجار همچنان با احتیاط معامله می کنند.»

در حالی که نگرانی ها در مورد کند شدن اقتصاد جهانی تا حدود زیادی نگرانی ها از احتمال اختلال در عرضه نفت را خنثی کرده است، قیمت هر دو شاخص نفتی در هفته گذشته شاهد افت بود. قیمت نفت برنت بیش از ۳ درصد و قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت بیش از ۱٫۵ درصد کاهش هفتگی را شاهد بودند.

بر اساس آمارهای رسمی، بازار کار آمریکا در ماه ژوئن رشد قابل توجهی داشت و میزان دستمزدهای دولتی افزایش یافت. این آمارها نشان می دهد که افت شدید میزان استخدام ها در ماه می تا حدود زیادی جبران شده است. کارفرمایان امریکایی در ماه گذسته میلادی ۲۲۴ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کردند که بیشترین تعداد در ۵ ماه گذشته به شمار می رود.

اما از سوی دیگر جنگ تجاری آمریکا و چین موجب تضعیف چشم انداز رشد اقتصاد جهانی و تقاضا برای نفت شده است.

عدم پیشرفت ملموس مذاکرات تجاری میان دو کشور حکایت از آن دارد که به احتمال فراوان، فدرال رزرو آمریکا در نشست ماه جولای خود تصمیم خواهد گرفت به منظور جلوگیری از افت اقتصاد آمریکا دست به اقدامات انبساطی بزند.

طلا

در حالی که انتشار آمارهای قوی از بازار کار آمریکا موجب تضعیف احتمال کاهش نرخ بهره در این کشور در ماه جاری میلادی شده است، قیمت طلا روز دوشنبه کاهش یافت و روند کاهشی جلسه قبلی را ادامه داد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۳۹۶ دلار و ۸۰ سنت رسید. قیمت فلز زرد روز جمعه بیش از یک درصد کاهش داشت و اولین افت هفتگی در ۷ هفته گذشته را به ثبت رساند.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۳۹۹ دلار و ۴۰ سنت رسید.

بر اساس اعلام وزارت کار آمریکا، کارفرمایان این کشور در ماه گذشته میلادی ۲۲۴ هزار فرصت شغلی جدید خلق کردند که بیشترین تعداد در ۵ ماه گذشته به شمار می رود.

پس از انتشار این آمار مثبت احتمال کاهش نرخ بهره کاهش یافته است. شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی پس از رسیدن به بالاترین رقم از ۱۹ ژوئن در روز جمعه امروز نسبت بدون تغییر بوده است.

در حالی که سرمایه گذاران احتمال می دهند بانک مرکزی آمریکا دیگر سیاست به شدت انبساطی ای که قبلا انتظارش می رفت را دستور کار قرار ندهد، و در شرایطی که پس از برکنار رئیس بانک مرکزی ترکیه، ارزش لیر این کشور به نزدیکی پایین ترین رقم های ۲ هفته گذشته رسیده است، ارزش سهام در بازارهای آسیایی امروز شاهد کاهش بود.

به دنبال افزایش غیرمنتظره تعرفه واردات طلا در بودجه دولت هند، قیمت طلای تولید داخل در این کشور روز جمعه به رقمی بی سابقه افزایش یافت و موجب کاهش تقاضا شد.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز جمعه با ۰٫۱۸ درصد کاهش نسبت به روز چهارشنبه به ۷۹۶٫۹۷ تن رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *