اندیکاتور

اندیکاتور ساعات بازارهای جهانی

forex-market-hours

یکی از نکات مهم برای تریدرها، توجه به زمان و ساعات کار بازار جهانی است. بازارهای جهانی از روز دوشنبه ۰۱:۳۰ بامداد تا روز شنبه ۰۱:۳۰ بامداد به وقت تهران و بصورت ۲۴ ساعته یعنی ۵ روز کاری به طور مستمر مشغول فعالیت هستند.

تایم کاری این بازار از بورس سیدنی واقع در استرالیا آغاز می شود و با بورس نیویورک واقع در آمریکا خاتمه می یابد. در حقیقت برای اینکه بتواند بصورت ۲۴ ساعته باز باشد،  از کشوری به کشوری دیگر منتقل می شود تا بی وقفه باز باشد.

با اتمام کار هر بازار، بازار دیگر فعالیت خود را آغاز می کند و در برخی ساعات نیز این بازارها بطور  همزمان کار می کنند. بطور تقریبی ۷۰ درصد حجم تبادلات در هنگامی اتفاق می افتد که بازار نیویورک و اروپا بصورت همزمان فعالیت می کنند و باز هستند. لذا در ادامه بازارهای مهم جهانی یا فارکس و ساعات کار بازارهای جهانی را بررسی میکنیم.

لیست بورس های اصلی به شرح زیر هستند:

 نیویورک (آمریکا)

 سیدنی (استرالیا)

 لندن(انگلیس)

 فرانگ فورت (آلمان)

هنگ کنگ (هنگ کنگ)

 توکیو (ژاپن)

 

اطلاع از ساعات کاری بازارهای جهانی برای تمامی تریدرها کاملا ضروری است.قائده کار شبانه روزی در این بازار به این شکل است که ،هر زمان ساعت کاری یکی از مراکز اصلی پایان می یابد، مرکز دیگری فعالیت خود را آغاز می کند. اما مطلب حائز اهمیت این است که، بیشترین حجم معاملات در ساعات مشترک رخ می دهد. پس این زمان، مناسب ترین فرصت برای معامله گران است.

به دلیل تغییر ساعت در بسیاری از کشورها ، زمان آغاز و پایان بازار در ماه های زمستان و تابستان تفاوت دارد. در جدول زیر، ساعات کار بازارهای جهانی یعنی ساعات شروع و پایان بازه های اصلی معاملات بین المللی ذکر شده است. در اینجا معیار تغییر ساعات معاملات تابستانی و زمستانی، مربوط به روزهایی است که در آن، ساعت ایالات متحده از EST UTC-5 به EDT UTC – ۴ و بالعکس  تغییر می کند.

تایم بازار
تایم بازار

هرچند معمولا اگر تغییراتی در ساعات کاری فوق رخ دهد معمولا با ایمیل به مشتریان اطلاع داده می شود.

دانلود اندیکاتور ساعات باز شدن بازار های جهانی فارکس

گروه آموزشی سهند به جهت سهولت در یادآوری و بررسی چندین ساعت به طور همزمان ،اندیکاتور اعلام ساعت شروع و خاتمه بازارهای مالی بین المللی را به صورت رایگان در اختیار تریدرها قرار میدهد.

با استفاده از این اندیکاتور زمان باز و بسته شدن بازار روی چارت شما قابل نمایش است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا