ربات فارکس

ربات های هوشمند بازارهای مالی (قسمت دوم)

expert

ربات های هوشمند بازارهای مالی (قسمت دوم)

در قسمت اول در مورد انواع رباتها دستیار معامله گر ، نیمه اتوماتیک ، تمام اتوماتیک صحبت شد در این مقاله در مورد انواع زبان برنامه نویسی رایج ربات های معامله گر صحبت می شود به مقایسه آن ها می پردازم .

آشنایی با متاتریدر :

با نرم افزار متاتریدر می توان کد نویسی کرد و زبان‌های برنامه‌نویسی آن برای توسعه ربات های هوشمند ، ساخت اندیکاتور و اسیلاتور ها می باشد. این زبان‌ها ویژگی‌های کاربردی برای تحلیل تکنیکال، اجرای خودکار و اتصال به منابع داده شده را می‌سازند.

انواع زبان برنامه نویسی ربات های معامله گر:

  1. MQL4
  2. MQL5

۱- آشنایی با متاتریدر ۴

متاتریدر ۴ (Meta Trader 4) یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های ظاهری در بازار فارکس (Forex) است. این نرم‌افزار، توسط شرکت Meta Quotes Software توسعه یافته است و به تجارت الکترونیکی در بازارهای مالی مانند فارکس، سهام، طلا و سایر ابزارهای کمک مالی می‌کند.  قابلیت‌های ویژه‌ای برای تحلیل تکنیکال، عملکرد خودکار، طراحی نقشه‌های سفارشی‌سازی و اتصال به منابع را می‌کند. با استفاده از این پلتفرم، شما می‌توانید قیمت‌های را تحلیل کنید، شاخص‌های فنی را مورد استفاده قرار دهید و ربات‌های خودکاری را برای برنامه‌ریزی و اجرا کنید.همچنین امکاناتی مانند اجرای سفارشات با یک کلیک، مدیریت حساب‌های بررسی، اطلاعاتی در زمان واقعی و امکان استفاده از اکسپرت‌ها (Expert Advisors) را می‌کند. می‌توانید با استفاده از این پلتفرم، معاملات حساب خودتان را مدیریت کنید .

۲- آشنایی با متاتریدر ۵

متاتریدر ۵( Meta Trader 5)  یک پلتفرم الکترونیکی است که برای انجام در بازارهای مالی استفاده های مختلف قرار می گیرد. MT5 امکاناتی برای تجارت الکترونیکی، تحلیل تکنیکال، عملکرد خودکار و مدیریت حساب را می‌کند. این پلتفرم قابل اتصال به بورس‌ها، بازارهای فارکس، قراردادهای آتی و سایر بازارهای مالی را داراست. همچنین، MT5  از زبان برنامه‌نویسی MQL5 برای توسعه اسکریپت‌ها و ربات‌های استفاده از می‌کند. با استفاده از MT5، شما می‌توانید به صورت آنلاین، تحلیل‌های خود را مورد بررسی قرار دهید .

متاتریدر 5
متاتریدر ۵

سبک برنامه نویسی متاتریدر

MQL5 یک زبان برنامه‌نویسی برای توسعه اسکریپت‌ها و ربات‌های معاملاتی در پلتفرم Meta Trader 5 است. این زبان برنامه‌نویسی بر پایه C++ است و دارای سینتکسی شبیه به آن است. با استفاده از MQL5، شما می‌توانید اسکریپت‌ها و ربات‌های معاملاتی پیچیده را برنامه‌ریزی کنید و از قابلیت‌های پیشرفته‌ای مانند تحلیل تکنیکال، اجرای معاملات خودکار و اتصال به منابع داده بهره‌برداری کنید.

مقایسه متاتریدر ۴ با ۵ :

  1. متاتریدر ۴ به دلیل قدیمی بدون افراد بیشتری نسبت به متاتریدر ۵ استفاده می کنند و به همین دلیل از محبوبیت بیشتری برخوردار است و تریدرهایی که از متاتریدر ۴ استفاده می کنند به سختی به متاتریدر ۵ کوچ می کنند .
  2. متاتریدر ۵ برای افرادی که می خواهند اکسپرت (ربات هوشمند ) بنویسند راحتر از متاتریدر ۴ می باشد به دلیل داشتن include و صدا زدن آنها به راحتی می توان کد نویسی کرد .
  3. شما زمانی که ربات های خود را می نویسید احتیاج دارید بک تست هایی را بگیرید بک تست به این معناست که شما ربات خود را گذشته بازار آزمایش کرده و مشاهده می کنید بازده چند ماهه یا چند ساله ربات شما سوده یا زیان ده بوده است که در مورد بک تست و لایو تست ربات ویدیو ۲ ساعته در سایت درج کرده ام برای مشاهده اینجا کلیک کنید در متاتریدر ۵ بک تست های دقیق تری نسبت به متاتریدر ۴ انجام می دهد.
  4. اندیکاتور ها ، اسیلاتورها، ربات ها هر کدام از متاتریدرها (ورژن ۴ یا ۵) مخصوص خود بوده و قابل اجرای در نسخه دیگر نیست به طور مثال شما اگر اندیکاتور ورژن ۴ را داشته باشید قابلیت این را ندارد که در متاتریدر ۵ آن را اجرا کنید .
    مقایسه متاتریدر 4 و 5
    مقایسه متاتریدر ۴ و ۵

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا