ربات فارکس

ربات های هوشمند بازارهای مالی (قسمت اول)

expert

ربات های هوشمند بازارهای مالی

در بازار های مالی و سرمایه گذاری قیمت ها به سرعت در حال تغییر هستند برای اینکه نخواهید از بازار عقب بمانید ربات های معامله گر می توانید این کار را انجام دهند.

یکی از ویژگی اصلی ربات ها این است کاری که یک انسان نمی تواند انجام دهد به راحتی و با سرعت بالا انجام می دهد به طور مثال یک انسان در یک ثانیه ۳۰ نماد را چک کند اما ربات به راحتی قادر به انجام آن است .

انواع ربات های معامله گر :

  1. دستیار معامله گر
  2. نیمه اتوماتیک
  3. تمام اتوماتیک

۱-دستیار معامله گر

 به معامله گر کمک می کند که وارد معامله شود به طور مثال RSI در محدوده ۳۰ باشد به شما آلارم خرید می دهد و اگر RSI در محدوده ۷۰ باشد آلارم فروش را می دهد و این ربات به هیچ عنوان معامله باز نکرده و حد سود (TP) و حد ضرر (SL)   هم نمی گذارد . این ربات برای کسانی که تازه وارد بازار های مالی و سرمایه گذاری شدن مناسب بوده تا این ربات ها به معاملاتشون کمک کند .

نمونه یک ربات دستیار معامله گر می باشد  در نقاط ورود و خروج ( buy  و sell )  روی چارت درج قرار می دهد

۲-نیمه اتوماتیک

این ربات به معامله گر کمک می کند که تا حد ضرر ، حد سود و مدیریت سرمایه را انجام دهد و این ربات معامله ای برای ترید انجام نمی دهد

به طور مثال زمانی که معامله گر معامله می خواهد باز کند ابتدا کار می گوید چه مقدار حد سود و حد ضرر برای خود تعیین کرده است و چقدر از سرمایه خود را می خواهد وارد معامله کند با پر کردن این پارامترها با استراتژی که وارد معامله می شود

ربات اتوماتیک
ربات اتوماتیک

یک نمونه از ربات نیمه اتوماتیک می باشد که به افرادی که تازه وارد بازار های مالی و سرمایه گذاری شدن خیلی می تواند مفید باشد .

ربات هوشمند

۳-تمام اتوماتیک

ربات دستیار معامله گر تریدر هیچگونه نقشی در معاملات این ربات ندارد به این صورت هست خود ربات حد سود ، حدضرر ، مدیریت سرمایه ،  جا به جایی حد سود و حدضرر می باشد.

به طور مثال از اندیکاتور Stoch در معاملات استفاده می شود همان طور که می دانید زمانی که در محدوده ۲۰ (اشباع فروش ) می باشد ربات اتوماتیک وارد معامله خرید می شود و حد سود و حد ضرر خود را قرار می دهد.

مزایای ربات تمام اتوماتیک:

۱-عدم خستگی:

از مزایای عالی ربات های معامله گر خسته نشدن است ، اگر انسان در تایم فریم یک دقیقه ای بخواهد معامله خود را باز یا بسته کند در روز خوشبینانه ترین حالت ۵۰ معامله می تواند انجام دهد اما ربات می تواند بی نهایت بار این کار را تکرار کند.

۲- عدم احساس :

ربات ها هیچگونه احساسی ندارند چه احساس ترس ، طمع و هیجان یک انسان می تواند ترس از اینکه ضرر می کند وارد معامله نشود یا پوزیشنی که باز دارد وارد سود شده است را نمی ببند به دلیل طمع که با سود بیشتری آن را بفروشد و یا زمانی که سود های خوبی از بازار می گیرد حجم معاملات خود را بالا می برد .

نحوه استفاده از ربات معامله گر تمام اتوماتیک :

شاید برای شما که دارید این مقاله را می خوانید برایتان سوال باشد چطور می شود ربات دستیار معامله گر را فعال کرد شما برای فعال کردن ربات احتیاج به سرور های مجازی (VPS) دارید سرور مجازی کامپیوتری است که ۲۴ ساعته روشن می باشد و به اینترنت وصل می باشد با توجه به استراتژی که به ربات تعریف شده معاملات را باز می کند و می بنند .

ساخت ربات هوشمند:

برای ساخت ربات هوشمند دستیار تریدر ، نیمه اتوماتیک و اتومانیک باید استراتژی داشته باشید بدون داشتن استراتژی نمی توانید این ربات برای خود داشته باشید! برای ساخت این ربات ها می توانید در سایت ضربان بورس درخواست دهید

لینک ساخت ربات 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا